Nietypowa akcja w Krakowie. Tak ktoś walczy z kibicowskimi hasłami na ścianach [ZDJĘCIA]

2021-05-12 10:24

Jak walczyć z bazgrołami w mieście? Ktoś w Krakowie wpadł na oryginalny pomysł. Do wyrytego w ścianie napisu doklejane są karteczki. Te zupełnie zmieniają sens kibicowskiego hasła. Nikt nie czuje się urażony, za to uśmiech na twarzy gwarantowany. Sprawdźcie, o co chodzi.

Kibicowskie bazgroły na ścianach, czy murach to zmora polskich miast. Napisy "dopingujące" poszczególne kluby piłkarskie raczej odstraszają, niż zachwycają. Są oczywiście wyjątki, ale ich znalezienie często graniczy z cudem. Regularnie za to widzimy poniszczone klatki schodowe, czy elewacje budynków. Co więcej, napisy bardzo często są pełne przekleństw.

Jak odczarować kibicowskie napisy? Oryginalny napis pojawił się ostatnio w Krakowie. Do wyrytego w ścianie hasła "Wisła Pany" ktoś dokłada specjalne karteczki z literami lub krótkimi opisami. Dzięki temu dopingujący slogan zmienia się w zabawne powiedzonka. Skąd taki pomysł?

Raport z anteny 11.05, godz.10

Na klatce schodowej pojawiło się wyjaśnienie całek akcji.

Trwa akcja zachęcania kibiców (niezależnie od przynależności klubowej) do zaprzestania niszczenia ścian poprzez pokazanie, że rycie w ścianach nie jest jedynym dostępnym środkiem komunikacji. Zachęcamy do używania papieru zamiast wyżywania się na ścianie (ma już biedaczka swoja lata) - czytamy w przyczepionej na klatce schodowej kartce.

W galerii zamieściliśmy wszystkie przeróbki kibicowskich haseł. Zobaczcie koniecznie!

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE