Morawiecki ostrzega przed III falą koronawirusa. Zdradził KIEDY koniec obostrzeń. Fatalna sytuacja

2021-02-19 10:00 nm
maseczka
Autor: Pixaby

W miniony czwartek premier Mateusz Morawiecki pojawił się w mobilnym punkcie szczepień na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Po jego wizycie odbyła się krótka konferencja prasowa. W trakcje jej trwania szef rządu zaapelował o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Zdradził również, kiedy możemy spodziewać się ich poluzowania. Data jest jednak BARDZO odległa! Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Sprawdźcie w naszym materiale.

Premier Mateusz Morawiecki w Krakowie. Odwiedził mobilny punkt szczepień w Szpitalu Uniwersyteckim

W czwartek, 18 lutego premier Mateusz Morawiecki pojawił się z wizytą w Krakowie. Szef rządu odwiedził Szpital Uniwersytecki w Krakowie, gdzie oglądał mobilny punkt szczepień. Premier Morawiecki zaznaczył, że będzie naciskać na Komisję Europejską, by ta "wezwała na dywanik tych szefów wielkich koncernów farmaceutycznych, którzy podpisali umowę latem zeszłego roku", a nie dostarczyli szczepionek. Chodzi o dokument opierający na kwotę 3 mld euro. Dodał też, że przygotowana przez rząd logistyka umożliwia włączenie do procesu szczepień ok. 10 mln osób miesięcznie, ale nie ma tylu dawek.

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"

Premier apeluje o stosowanie się do obostrzeń i przestrzega przed III falą

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował także o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, byśmy dotrwali do momentu, gdy szczepionek będzie więcej. To ma nastąpić najwcześniej w maju lub czerwcu.

Widzieliśmy obrazki z Zakopanego i innych miejsc. Tam było wiele świadectw braku odpowiedzialności. Brak odpowiedzialności to jest brak solidarności – powiedział prezes Rady Ministrów.

Koniec obostrzeń dopiero w kwietniu? Premier Morawiecki nie ma dobrych wieści

Premier Mateusz Morawiecki zasygnalizował również, kiedy obostrzenia mogą zostać zdjęte. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy Polaków.

Wytrzymajmy jeszcze chwilę, jeszcze tych kilka tygodni, jeden, dwa miesiące. Mam nadzieję, że liczba dawek w połączeniu z odpornością zbiorową, którą nabywamy, w końcu doprowadzi do tego, że pandemia zostanie na tym etapie na tyle przygaszona, że będziemy w stanie otwierać jak najszerzej gospodarkę – powiedział premier.