WIADOMOŚCI

Aktorzy, influencerzy i sportowcy z Małopolski. Tak znane postacie świętują Boże Narodzenie [ZDJĘCIA]

2023-12-27 7:47

Boże Narodzenie 2023 to szczególny czas także dla sław z Małopolski! Sprawdzamy, jak znani influencerzy, artyści i sportowcy spędzają tegoroczne święta. Justyna Kowalczyk-Tekieli, Wersow i Friz, czy Jakub Błaszczykowski pochwalili się w tym roku bogato ozdobionymi choinkami. Zobaczcie je już teraz w naszej galerii.

Boże Narodzenie 2023. Małopolska ma wiele regionalnych tradycji świątecznych

Święta Bożego Narodzenia są głęboko zakorzenione w polskiej kulturze. Ten wyjątkowy czas w roku gromadzi bliskich przy wigilijnym stole i skłania do wspólnego spędzania czasu. W Małopolsce wykształciło się wiele niezwykłych zwyczajów i przesądów, związanych z Bożym Narodzeniem, których próżno szukać w innych regionach Polski. Na uwagę zasługują chociażby podłazy, zwyczaj, który polega na tym, że kawalerowie odwiedzają po Pasterce panny, które im się podobają. Ta tradycja szczególnie mocno panuje na Podhalu.

Robert Makłowicz, Roksana Węgiel, Jakub Błaszczykowski i inni. Tak Małopolskie sławy ubrali swoje choinki

Święta Bożego Narodzenia to także szczególny czas dla celebrytów, którzy chętnie dzielą się w mediach społecznościowych tym, jak przystroili dom na tę szczególną okazję oraz jak ubrali swoje choinki. Postanowiliśmy zajrzeć do domów znanych osób z regionów i sprawdzić, jak obchodzi się u nich ten wyjątkowy czas w roku. Zobaczcie, jak wyglądają święta u Roberta Makłowicza, Wersow i Friza, czy Justyny Kowalczyk-Tekieli.

Justyna Kowalczyk-Tekieli, Wersow i Friz, Robert Makłowicz i wiele innych. Tak sławy z Małopolski świętują Boże Narodzenie:

QUIZ: Świąteczne tradycje w Małopolsce. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Czym jest krakowska szopka?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie