Kraków terenami zielonymi stoi. Tak przynajmniej zapewniają władze miasta

2020-11-20 13:12 nm
Kraków
Autor: Pixaby

Czy Kraków opływa w tereny zielone? Tak przynajmniej wynika z analizy władz miasta, które chwalą się ilością pozyskanych działek przeznaczonych. Wśród nich wymienia m.in. Zakrzówek czy Las Borkowski.

Jak czytamy na stronie miasta, od 2015 roku pozyskano 105 hektarów działek z przeznaczeniem pod zieleń. Ich wartość opiewa na 135 mln zł. To jednak jeszcze nie koniec. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie procedowania kolejnych 943 wniosków o wykup działek.

Ciasteczka w kształcie piersi. Tak w Tarnowie zwracają uwagę na problemy onkologiczne

Celem miasta na kolejne lata jest pozyskiwanie działek z przeznaczeniem pod zieleń na terenach ubogich w nią. Założenie jest takie, by każdy krakowianin w krótkim czasie od wyjścia z domu czy mieszkania mógł znaleźć się w parku, na skwerze lub łące - informują władze miasta.

Władze chwalą się również, że w ostatnich latach pozyskano ważne tereny przeznaczone pod zieleń, jak Zakrzówek, Las Borkowski czy uroczyska Górka Pychowicka.

Tymczasem w Krakowie mieszkańcy od wielu lat skarżą się na wycinki drzew oraz betonowanie miasta. Najświeższym przykładem jest, chociażby osiedle Avia. Pomimo tego, że mamy już tam "betonową dżunglę", to powstaną kolejne bloki. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Więcej betonu na osiedlu Avia w Czyżynach. Urząd Miasta przegrywa w sądzie

Posłuchaj o niedomykalności zastawki trójdzielnej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.