Kraków: Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Wesołej rozpoczęte

2020-11-19 23:14 ŁM
ul. Kopernika na Wesołej
Autor: Google Maps

Konferencją z mieszkańcami zostały zainaugurowane konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Wesołej. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną spotkanie odbyło się całkowicie online. Konferencja miała wyjaśnić mieszkańcom, jak przebiegać będą konsultacje w tym trudnym czasie oraz jaki jest ich cel.

- Często w konsultacjach społecznych zadaniem jest wypracowanie konkretnego projektu, nasze spotkania są o tyle specyficzne, że nie mamy wypracować konkretnego projektu. Pamiętajmy, nie tworzymy planu zagospodarowania co do budynku, my chcemy wypracować założenie, jak ten cały teren ma funkcjonować - mówi Marcin Nowicki, koordynator konsultacji.

Podczas konferencji zespół kierujący konsultacjami przypomniał niezbędne informacje dotyczące terenu po byłym Szpitalu Uniwersyteckim. Mieszkańcy licznie śledzący spotkanie w sieci już przy pierwszej okazji złożyli wiele propozycji na zagospodarowanie tego terenu.

- Po to są spotkania i ankieta, by wszystkie opinie zebrać. Oczywiście nie jest to ostatnia okazja by swoje zdanie przekazać. Wszystkie opinie są dla nas istotne, nawet te zamieszczane w mediach społecznościowych. Wszystkie zostaną uwzględnione i będzie dla nich miejsce na kolejnych spotkaniach - mówi Przemysław Dziewitek, koordynator konsultacji.

Konsultacje będą podzielone na dwa etapy i zakończą się na wiosnę. Niezbędne informacje dotyczące następnych spotkań oraz harmonogramu prac znajdują się na stronie konsultacjewesola.pl.

Więcej betonu na os. Avia. Kraków przegrywa w sądzie:
Manifestacja przed komisariatem w Krakowie