Kraków Airport

i

Autor: Klaudia Bobela

ŻYCIE MIASTA

Kraków Airport z nowym systemem kontroli bezpieczeństwa. Nie będzie trzeba wyciągać płynów ani elektroniki

2024-04-19 15:29

Lotnisko w Krakowie wprowadza rewolucyjny system bezpieczeństwa. Jako pierwsze w Polsce zamontuje specjalne skanery CT, dzięki którym nie trzeba będzie już wyciągać z bagaży płynów oraz elektroniki podczas kontroli bezpieczeństwa.

Kraków Airport. Lotnisko w Balicach zyska nowy system zabezpieczeń

Krakowskie lotnisko zyska nowy, rewolucyjny system zabezpieczeń. Jak przekazali jego przedstawiciele w mediach społecznościowych, jako pierwsi w Polsce chcą wyposażyć swój obiekt w specjalne skanery CT, czyli tomografię komputerową, dzięki której nie trzeba będzie dłużej wyciągać z bagaży urządzeń elektronicznych oraz płynów. Takie rozwiązania znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w lotniskach na całym świecie i znacznie usprawniają całą procedurę kontroli bezpieczeństwa, która jest niezbędna do zapewnienia podróżującym oraz pracownikom obiektu komfortowych warunków pracy i wyjazdu.

— Jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiliśmy procedurę na zakup systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem procedury jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki. Zależy nam, idąc za przykładem innych lotnisk na świecie, na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów! Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym — przekazał w mediach społecznościowych Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

QUIZ: "Pieniądze to nie wszystko". Jak dobrze pamiętasz tę kultową komedię?

Pytanie 1 z 10
Tomasz, bohater film, wracając z gali został porwany przez mieszkańców upadłego PGR-u. Gdzie był przetrzymywany?
Kadr z filmu Pieniądze to nie wszystko

Kiedy nowy system zabezpieczeń pojawi się na lotnisku w Balicach?

Przedstawiciele Kraków Airport przekazali, że na razie została rozpoczęta procedura zakupu nowoczesnych skanerów CT, które usprawnią kontrolę bezpieczeństwa podróżnych. To oznacza, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, zanim zakup zostanie sfinalizowany, a system zostanie wdrożony na lotnisku. Kraków Airport nie podaje obecnie, kiedy możemy się spodziewać usprawnienia procedury kontroli.

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa: