Inwestycje w Krakowie

Inwestycje na Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie. Co wybudowano za 350 mln złotych?

2023-05-04 16:37

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków-Małopolska zbliżają się wielkimi krokami. Do rozpoczęcia imprezy pozostało już niespełna 50 dni. Miasto od dawna przygotowuje się do sportowego święta, a teraz wylicza, co udało się wybudować za 350 mln złotych, czyli dotacje pozyskane na inwestycje infrastrukturalne.

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie. Co udało się wybudować?

Kraków intensywnie przygotowuje się do nadchodzących Igrzysk Europejskich 2023, które rozpoczną się 21 czerwca 2023 roku. Zbliżająca się impreza to nie tylko inwestycje związane ze sportem, takie jak remont Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, ale także liczne budowy związane z infrastrukturą drogową. Magistrat poinformował właśnie, na co wydano łącznie 350 mln złotych, czyli kwotę, jaką udało się pozyskać w ramach dotacji na inwestycje infrastrukturalne. Z czego mogą, a z czego dopiero będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa? Sprawdźcie w naszej galerii.

Urząd informuje, że zakończenie wszystkich zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą ma znacząco wpłynąć na sam komfort poruszania się po Krakowie. Na zdjęciu poniżej można zapoznać się z wszystkimi zakończonymi i aktualnie trwającymi inwestycjami.

Zadania Igrzyskowe ZDMK

i

Autor: krakow.pl Zadania Igrzyskowe ZDMK
Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14

Podejmij nasze wyzwanie! Test z historii PRL-u

Pytanie 1 z 10
1. Hasłem polskich komunistów podczas sfałszowanego referendum w 1946 roku było:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE