Wielka Parada Smoków 2022 w Krakowie

i

Autor: Jan Graczynski/East News Tak wyglądała Wielka Parada Smoków 2022 w Krakowie

wydarzenia

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie. Co się będzie działo? Jakie wydarzenia? [PROGRAM]

2023-05-26 9:53

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie odbędzie się w weekend - 3-4 czerwca. Jak co roku, do stolicy Małopolski znów zawitają smoki, by cieszyć oczy mieszkańców oraz turystów. Co dokładnie będzie działo się w mieście? Jak wygląda program na Wielką Paradę Smoków 2023 w Krakowie? Sprawdźcie szczegóły!

Spis treści

  1. Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?
  2. PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2023 w Krakowie. Co będzie się działo na widowisku plenerowym 3 czerwca?
  3. PROGRAM Parady Smoków 2023 w Krakowie. Wielki przemarsz ulicami miasta 4 czerwca
  4. Smoczy Piknik Rodzinny nad Wisłą podczas Wielkiej Parady Smoków 2023
  5. Zostań wolontariuszem podczas Wielkiej Parady Smoków 2023 w Krakowie

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędzie?

Na to krakowskie wydarzenie czekają zarówno mieszkańcy grodu Kraka, jak i turyści. Co roku, tłumy gromadzą się przy Bulwarach Wiślanych i na Rynku, by oddać się magii. Wielka Parada Smoków to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Krakowa. Organizowane jest od 2000 roku przez Teatr Groteska. Pomysłodawcą Parady Smoków jest dyrektor placówki Adolf Weltschek. Wiemy już, kiedy odbędzie się tegoroczne wydarzenie. Kiedy Wielka Parada Smoków 2023? Można już odliczać dni! 22. Wielka Parada Smoków w Krakowie odbędzie się w weekend - 3-4 czerwca 2023. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest: "Wielki odlot".

Było już tyle haseł kolejnych parad, że tym razem postanowiliśmy dać absolutną wolność wszystkim smokologom. Niech 22. Wielka Parada Smoków zapisze się na kartach wielkiej hstorii smoków jako wydarzenie wiekopomne. Niech „Wielki odlot” będzie punktem rozpoczynającym nowożytną historię smoczego królestwa – podkreślają organizatorzy Wielkiej Parady Smoków.

PROGRAM Wielkiej Parady Smoków 2023 w Krakowie. Co będzie się działo na widowisku plenerowym 3 czerwca?

Jak wygląda program wspomnianego wydarzenia? Co będzie się działo podczas Wielkiej Parady Smoków 2023? Znamy już program! W sobotę, 3 czerwca w ramach tegorocznej Wielkiej Parady Smoków na Bulwarach pod Wawelem odbędzie się Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle. Wydarzenie odbędzie się o godz. 22.00. Warto jednak na miejscu pojawić się nieco wcześniej i zająć najlepsze miejsce do podziwiania spektaklu.

PROGRAM Parady Smoków 2023 w Krakowie. Wielki przemarsz ulicami miasta 4 czerwca

Wielkie Nocne Widowisko Plenerowe to oczywiście nie wszystko, co nas czeka podczas Wielkiej Parady Smoków 2023. W niedzielę, 4 czerwca odbędzie się Wielki przemarsz ulicami miasta. Korowód ruszy o godz. 12.00 z ulicy Grodzkiej i przejdzie na Rynek Główny. Jak co roku będzie można mu towarzyszyć oraz podziwiać wspaniałe smoki.

Smoczy Piknik Rodzinny nad Wisłą podczas Wielkiej Parady Smoków 2023

Zarówno w sobotę, 3 czerwca, jak i w niedzielę, 4 czerwca na bulwarach pod Wawelem odbędzie się Weekendowy Smoczy Piknik Rodzinny. Na chętnych będzie czekać mnóstwo atrakcji. W tym smocze gry i zabawy.

Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem można odwiedzać w godzinach:

  • 3 czerwca – godz. 10.00-20.00
  • 4 czerwca – godz. 10.00-19.00

Zostań wolontariuszem podczas Wielkiej Parady Smoków 2023 w Krakowie

Wszyscy fani smoków łączcie się! Jeśli lubicie wyzwania, to trwa nabór na wolontariuszy do 22. Wielkiej Parady Smoków. Organizatorzy proponują stanowiska m.in. animatorów zabaw z dziećmi na pikniku oraz opiekunów niedzielnej Parady Smoków, i oferują możliwość zaliczenia praktyk studenckich lub otrzymania zaświadczenia o wolontariacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: wolontariat.groteska@gmail.com.

Pierwszy maturzysta z II LO w Poznaniu zakończył pisanie matury z j.polskiego

Tłumy w Tatrach podczas majówki 2023

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE