bankomat

i

Autor: Pixaby Duże zmiany w mBanku. Klienci nie są zadowoleni

finanse

Duże zmiany w popularnym banku. Wprowadzą opłaty za BLIK-a. Chodzi o konkretny przypadek

2024-03-29 15:28

Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce - mBank wprowadza duże zmiany. Te mają zacząć obowiązywać stopniowo, a pierwsze z nich pojawią się już kwietniu. Według zapowiedzi zapłacimy m.in. za wypłatę pieniędzy z bankomatu za pomocą BLIKA. Chodzi o konkretne przypadki. A to jeszcze nie koniec. Jakie zmiany wprowadzi jeszcze mBank?

Duże zmiany w mBanku. Płatny BLIK przy wypłacie gotówki

Ta wiadomość już wywołała sporo emocji. mBank, czyli jeden z najpopularniejszych banków w Polsce wprowadza duże zmiany. Mają one na celu zachęcenie do płatności bezgotówkowych. Pierwsze zmiany w mBanku zaczną obowiązywać już w kwietniu. Kolejne w następnych tygodniach. Od 3 kwietnia zapłacimy 5 zł za wypłatę gotówki z obcych bankomatów i Euronetu, a z bankomatu własnej sieci prowizja przy wypłacie poniżej 300 zł. Darmowe przestaną być Blik i wypłata w kasie sklepu - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

Klienci, którzy na co dzień płacą bezgotówkowo, nie odczują zmian. W mBanku od dawna stawiamy na transakcje bezgotówkowe i samoobsługę, dlatego podwyższamy opłaty głównie związane z wypłatą gotówki. W ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy - próbowali tłumaczyć pracownicy biura prasowego mBanku w rozmowie z Wyborcza.biz.

Opłata za BLIKA dotyczy wyłącznie wypłat gotówki z bankomatów. Podkreślamy, że pozostałe usługi BLIKA (w tym w szczególności: BLIK do płatności w internecie, BLIK NFC, przelew na nr telefonu) są wciąż bezpłatne. Ponadto, klienci mogą uniknąć tej opłaty, jeśli wypłacą wyższe niż dotychczas kwoty w sieci własnej mBanku. Jest to jedna z najliczniejszych na rynku sieci bankomatów własnych (prawie 5 tys.maszyn PlanetCash i urządzenia w placówkach mBanku) - dodają przedstawiciele mBanku.

mBank wprowadza duże zmiany. Kliencie nie są zadowoleni

Gazeta zwraca uwagę, że "mimo to nowy cennik wywołał falę niezadowolenia wśród klientów banku, którzy deklarowali nawet likwidację kont i przejście do konkurencji". "To dlatego, że od przyszłej środy większość z nich będzie miała problem z bezpłatnym korzystaniem z bankomatów. Nie dość, że bankomaty Euronet i Santander będą traktowane jako obca sieć, to nawet w przypadku bankomatów sieci mBanku (jak również Planet Cash) przy wypłacie mniej niż 300 zł zostanie pobrana opłata w wysokości 2,5 zł" - podaje.

Według dziennika, "mBank wprowadza także prowizję za wypłatę w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł".

Rosną również wymagane kwoty wynagrodzenia, które zwalniają klientów Intensive z płatności za konto - z 7 tys. zł do aż 10 tys. zł netto. Jeżeli warunek nie będzie spełniony, co miesiąc takie konto w mBanku będzie kosztowało aż 49,5 zł - stwierdza. Dodaje, że "od kolejnego czwartku prowizja będzie też płatna w przypadku wypłaty gotówki za pomocą Blika". 

13. Krakowski Festiwal Komiksu. Fani powieści graficznych dopisali

Na jakie emerytury mogą liczyć księża w Polsce? Te kwoty robią wrażenie!