praca

i

Autor: pexels Octopus Energy zapowiada grupowe zwolnienia. Bez pracy zostaną setki osób

wiadomości

Kraków. Octopus Energy zapowiada grupowe zwolnienia. Bez pracy zostaną setki osób

2024-04-03 15:10

Kolejna duża firma zapowiedziała grupowe zwolnienia. Tym razem chodzi o Octopus Energy. Pracę ma stracić prawie 300 osób. To kolejna firma w Krakowie, która od początku tego roku zapowiedziała masowe zwolnienia.

Octopus Energy zapowiada grupowe zwolnienia. Bez pracy zostaną setki osób

Octopus Energy Group to brytyjska firma zajmująca się energią odnawialną. Specjalizuje się w zrównoważonej energii. Jej krakowski oddział znajduje się przy ul. Pawiej w Krakowie. Octopus Energy Group to dawny Shell Energy Retail. I choć firma dość niedawno uruchomiła swój krakowski oddział, to teraz szykują się tam grupowe zwolnienia. Jak podała "Gazeta Wyborcza", jeszcze w marcu pracę ma stracić 270 osób. Zwolnienia będą dotyczyć działu obsługi klienta, finansowego oraz tzw. business operation. Pracownicy oprócz ustawowego okresu wypowiedzenia otrzymają dodatkowo także cztery miesięczne pensje.

Masowe zwolnienia w firmach w Krakowie w 2024 roku

Dodajmy, że Octopus Energy to kolejna firma w Krakowie, która zapowiedziała grupowe zwolnienia pracowników. Jakiś czas temu informowaliśmy o firmie Aptiv, kilka dni temu o PepsiCo. Tam również prace ma stracić spora grupa osób.

„Najbardziej instagramowa kawiarnia” otwarta w Krakowie. Jak wygląda w środku?

100 dni rządów Donalda Tuska – politycy oceniają