Akt wandalizmu w Krakowie

i

Autor: aczurczak Kraków. Zniszczono róg Smoka Turysty

Życie miasta

Bezczelny akt wandalizmu w Krakowie. Róg Smoka Turysty przetrwał tylko sześć dni

2023-11-30 9:24

We wtorek, 28 listopada informowaliśmy o tym, że pierwszy w Krakowie przystanek komunikacji miejskiej z ogrzewaną ławeczką został zniszczony. Nie minął nawet miesiąc od jego instalacji. Tego samego dnia na światło dzienne wyszedł kolejny, prostacki akt wandalizmu. Tym razem trafiło na nową krakowską atrakcję, czyli smoka ze smoczego szlaku. Niecały tydzień temu w siedmiu lokalizacjach miasta, wzorem wrocławskich krasnali, zamontowano figury smoków, a już jeden z nich został zniszczony przez nieznanych sprawców.

Kraków. Zniszczono róg Smoka Turysty

Brakuje słów. Ktoś był „odważny”, bo to tylko rzeźba smoka. Róg Smoka Turysty został już odnaleziony i wkrótce zostanie przymocowany, poinformowało miasto. Porażająca jest jednak skala bezczelności i poczucia bezkarności tych, którzy za nic mają dobro wspólne (smoczy szlak to realizacja zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego „Smok co krok”), estetykę miasta czy choćby wygodę (jeśli idzie o zniszczenie ogrzewanego przystanku Borek Fałęcki 03). Sprawców tych aktów wandalizmu nie przyłapano na gorącym uczynku. Można sobie jednak wyobrazić, że oderwanie rogu Smoka Turysty musiało być niezwykle trudne, sprawca musiał więc zrobić to kopiąc rzeźbę.  

Krakowianie oburzeni zniszczeniem smoka. "Typowa Polska, jak coś jest wspólne, to jest niczyje"

Wiadomość o zniszczeniu rzeźby wywołała lawinę komentarzy mieszkańców stolicy Małopolski. Niektórzy tylko by niszczyli wszystko, co napotkają na swojej drodze. Chyba już nawet nie ma znaczenia co psują, byle zdewastować...; Brak słów; Kamery ustawić; Za słabe kary za wandalizm, to tylko niektóre z nich.

Smoczy szlak w Krakowie. Zamontowano pierwsze figurki. Zobacz zdjęcia

Polska się wyludnia! Czy in vitro zatrzyma ten trend? Staniszewski vs. Gdula