Czas na 16 edycję kampanii społecznej przeciwko przemocy w rodzinie

2022-11-25 15:37
Kampania Biała wstążka
Autor: Organizator kampani

To akcja skierowana do każdego człowieka. "Biała wstążka" ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy dotyczące przemocy w rodzinie. Kampania trwa od 25 listopada, do 10 grudnia.

Kampania prowadzona jest w 50 krajach, a w Kielcach nieustannie od 2007 roku. Organizatorzy w szczególności zachęcają mężczyzn, by zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując sprzeciw wobec przemocy.

Gadaj Zdrów EXTRA - Szczepienie przeciw krztuścowi u kobiet w ciąży

Władze Miasta Kielce ze szczególnością, zachęcają do uczestnictwa w akcji osoby publiczne, które swoim autorytetem mogą promować szczytny cel. Co roku akcja stara się zwiększyć świadomość społeczną i słać edukację dla ludzi na temat problemu przemocy, szczególnie w rodzinach. Każdego roku tematyka kampanii jest uniwersalna i osoby w każdym wieku korzystają z jej edukacyjnego przesłania.

Tegoroczna edycja pod hasłem "Razem przeciw przemocy w rodzinie" zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek, podczas konferencji w kieleckim ratuszu, o godzinie 10. Wydarzenie będzie przepełnione edukacyjną częścią prowadzoną przez naukowców z regionu na temat problemu przemocy.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE