Zamieszki w USA: Rihanna po stronie Black Lives Matter! "Nie ma na to przyzwolenia”

2020-06-03 12:43 AM
Rihanna
Autor: Invision/Invision/East News

Protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi w Stanach Zjednoczonych wciąż trwają. Coraz więcej osób nie zgadza się na brutalne traktowanie osób o odmiennym kolorze skóry. Do akcji przyłączają się też liczne gwiazdy. Teraz mowa o Rihannie, która postanowiła zebrać pieniądze za pomocą aukcji.

Rihanna wielokrotnie wypowiadała się na temat swoich doświadczeń związanych z rasizmem. Barbadoska piosenkarka zdradziła, że spotkała się z tym w przemyśle muzycznym. Uprzedzenia zaczęła zauważać, gdy jako nastolatka zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Rihanna więc doskonale wie o czym mówi, dlatego nie może przejść obojętnie obok tak poważnego problemu. Artystka postanowiła wesprzeć osoby walczące i tak połączyła siły z domem mody ASAI, by wspólnie oddać na licytację różową sukienkę, którą nosiła w zeszłym roku.

Pieniądze zebrane z licytacji zostaną przekazane na ruch Black Lives Matter oraz dwie inne organizacje charytatywne. Licytacja zakończy się 5 czerwca.

FIRMY RIHANNY WYDAJE OŚWIADCZENIE

Oprócz tego, Rihanna na Twitterze zamieściła charakterystyczny, czarny kwadrat symbolizujący solidarność z Afroamerykanami w ramach Blackout Tuesday, oprócz tego zdecydowała, że działalność w jej firmach Fenty, Fenty Beauty i Savage x Fenty została w tym dniu wstrzymana.

Marka została stworzona w celu podniesienia piękna, siły i wolności. W tej chwili rasiści próbują pozbawić czarnoskórych tych wartości, ale my będziemy walczyć. Nie ma na to przyzwolenia. Jesteśmy zbyt potężni, kreatywni i odporni. Wspierając tę społeczność przekażemy fundusze na Color of Change i Movement For Black Lives. Prosimy o zabranie głosu, powstanie i walkę z rasizmem i dyskryminacją na każdym polu…

– brzmiał fragment oświadczenia firmy.

Hotplota.pl: Meghan Markle sąsiadką "z piekła"; Jennifer Aniston nago za pieniądze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE