Zayn Malik zabrał głos po zabójstwie George'a Floyda. To jego pierwszy post od lutego

2020-06-03 8:49 KP
Zayn Malik
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

Gwiazdy z całego świata angażują się w protesty Black Lives Matter, które wybuchły w Stanach Zjednoczonych po zabójstwie George'a Floyda. Tłumy Amerykanów od wielu dni protestują, pokazując swoją niezgodę wobec rasizmu i dyskryminacji. Głos w całej sprawie zabrał też Zayn Malik, który zazwyczaj unika publicznych wypowiedzi. Ta kwestia wyjątkowo go jednak dotknęła.

Ameryka jest wstrząśnięta po śmierci 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda, którego pod koniec maja udusił na ulicy w Minneapolis policjant. Zabójstwo Floyda wywołało w Stanach falę protestów i zamieszek - od wielu dni demonstranci wychodzą na ulice w największych amerykańskich miastach, a część z protestów jest brutalnie tłumiona przez policję. Wściekłość Amerykanów, mających dość rasizmu, sięga zenitu. Słuszne postulaty wspierają gwiazdy z całego świata.

Celebryci nie tylko wychodzą na ulice razem z protestującymi, ale i publikują w sieci swoje oświadczenia i wsparcie dla czarnoskórych obywateli. Głos w całej sprawie zabrał również Zayn Malik, który zazwyczaj unika social mediów - to jego pierwszy post od lutego.

>> Adele i George Clooney przeciwko rasizmowi: "To jest nasza pandemia!"

Zayn Malik dołącza do Black Lives Matter

To, co dzieje się teraz, jest dokładnie tym, co dzieje się, gdy zostawiasz niezabliźnioną ranę i działasz nieświadomie w jej stałej obecności. To powstanie nasiliło się z powodu rasizmu, ignorancji i arogancji, która obciąża Amerykę i świat. Jestem głęboko zasmucony każdym aktem dyskryminacji i nie mogę milczeć.

- napisał Zayn Malik na Instagramie.

Dodajmy, że w ramach wsparcia dla protestów gwiazdy wzięły we wtorek udział w akcji Blackout Tuesday, czyli "wygaszeniu" social mediów. Na tysiącach profili w mediach społecznościowych pojawiły się czarne zdjęcia, symbolizujące dołączenie do walki z rasizmem.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Black Lives Matter. Post udostępniony przez Zayn Malik (@zayn)
Wyświetl ten post na Instagramie.
#BLM #blackouttuesday Post udostępniony przez Leo Messi (@leomessi)
NAJNOWSZE