Łukasz Wojtyca Wujek Łuki

i

Autor: Screen/YouTube/MUSIELI PRZEŻYĆ NOC TYLKO Z JEDNĄ ZAPAŁKĄ... (T5M2 ODC 8) Wujek Łuki zażartował z gwałtu. Teraz mierzy się z krytyką

Wujek Łuki z ekipy Friza żartuje z przemocy seksualnej. Maja Staśko nie ma dla niego litości

2023-03-14 13:54

Wujek Łuki z Ekipy Friza podpadł internautom i Mai Staśko, po tym, jak zażartował z gwałtu. Wszystko można zobaczyć w jednym z odcinków "Twoje 5 Minut 2" Ekipy Friza. Na Łukasza Wojtycę spadła fala krytyki.

Trwa druga edycja programu Ekipy Friza "Twoje 5 Minut", w którym uczestnicy walczą ze sobą o 100 tys. złotych oraz o współpracę z Genzie czy Ekipą. Filmiki cieszą się na YouTubie ogromną popularnością, a odbiorcami są głównie dzieci i młodzież. Ostatni odcinek wywołał spore kontrowersje ze względu na poruszane poruszane przez ekipę treści i sposób wypowiadania się na temat gwałtu.

Dostało się Wujkowi Łukiemu. Internauci nie mają litości. Głos zabrała również Maja Staśko

Przemoc seksualna nie jest tematem do żartów. Najwyraźniej zapomniał o tym Łukasz Wojtyca, który zagalopował się w 8. odcinku "T5M2", w którym próbował ośmieszyć uczestników.

- Spędzili pierwszą noc wspólnie w łóżku - powiedział Friz - Jednym? - dopytywał,

- Nie no dwa były, ale takie wiecie... - odpowiedziała uczestniczka,

- Przez chwilę były jednym - zasugerował Friz,

- Przez chwilę stały się jednością, złączyły się - wytłumaczył chłopak,

- A Wy się złączyliście? - zapytał Wujek Łuki pary nastolatków - Przyjaźnią, wiecie tam, koleżeństwem - dodał,

- A to tak - wyjaśnił chłopak,

- Czyli złączyliście się? - próbował sprecyzować Wujek Łuki drążąc temat,

- Nie - zaprzeczyła nastolatka,

- Ale jak się cieszy, tam coś musi być! - wtrąciła kobieta z jury,

- Tam coś się wydarzyło. Ona nie wie, bo spała! - dodał Łukasz Wojtyca.

Całe jury wybuchło śmiechem, co wprawiło w jeszcze większe zakłopotanie parę nastolatków. Maja Staśko niemal natychmiast wypowiedziała się na temat niewybrednych żartów Wujka Łukiego.

Trzeba to od razu napisać wprost: uprawianie stosunku ze śpiącą osobą to GWAŁT. Nie "seks na śpiocha", "seks niespodzianka" ani "marzenie każdego faceta". Śpiąca osoba nie może wyrazić zgody. Zgoda musi być jasna i jednoznaczna (niekoniecznie werbalna). (...) Stosunek z osobą nieprzytomną, nieświadomą, śpiącą czy pijaną (tak, że nie może wyrazić świadomej zgody) - to GWAŁT - napisała Staśko.

Pod ostatnim zdjęciem Łukasza Wojtycy, na którym pozuje ze swoją dziewczyną w Dubaju, pojawiły się słowa krytyki wobec 37-latka : "Ona też czasami śpi gdy ją robisz? czy te pytania w t5m wynikają z jakiejś przeszłości twojej?" - zapytał jeden z internautów. Wiele osób nie ukrywa, że nastolatkom należą się przeprosiny: "Może przeprosiłbyś kogoś co", "Śmieszą cię żarty z gwałtu frajerze?", "Przeprosisz za żart o gwałcie czy to też postanowisz przemilczeć?" - czytamy pod postem.

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne
Listen on Spreaker.