Viki Gabor ofiarą nienawistnych komentarzy! Hejterzy już są ścigani przez OMZRiK!

2019-12-02 18:47 nk
Viki Gabor
Autor: materiał ESKA.pl

Po zwycięstwie Viki Gabor w Eurowizji Junior na 12-latkę wylała się fala hejtu w ziwązku z jej pochodzeniem. Sprawa została zgłoszona Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasiostowskich i Ksenofobicznych! OMZRiK ostrzega hejterów i zapowiada, że przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej sprawie!

Viki Gabor jest na ustach wszystkich, od kiedy została drugą z rzędu zwyciężczynią Eurowizji Junior. Niestety, poza słowami zachwytu i gratulacjami młodziutka piosenkarka dostaje bardzo niemiłe, a często wręcz nienawistne komentarze. Wszystko przez pochodzenie! Wiktoria Gabor urodziła się bowiem w Niemczech, w rodzinie o romskich korzeniach. Wychowywała się w Polsce i Wielkiej Brytanii. Według niektóych internautów jest więc "za mało polska", by reprezentować nasz kraj na Eurowizji Junior!

Ośrodek MOnitorowania w obronie Viki Gabor!

12-latka czyta o sobie naprawdę niewybredne komentarze. Fani Viki Gabor zacżęli zgłaszać sprawę Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasiostowskich i Ksenofobicznych, który zajmuje się walką z hejtem wobec mniejszości m.in. etnicznych czy seksualnych. Ośrodek zapowiedział zdecydowane działania wobec hejterów. Wolontariusze organizacji podobno uważnie przeglądają wpisy w sieci.

OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW - BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR (...) Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etniczego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia. OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców - Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie. Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia.

- czytamy na fanpege'u Ośrodka na Facebooku.

NAJNOWSZE