Ed Sheeran

i

Autor: VALERY HACHE/AFP/East News

Ukraiński zespół walczący na froncie zrobił klip z Edem Sheeranem. Hit internetu! [WIDEO]

2022-05-07 11:03

Członkowie ukraińskiego zespołu Antytila walczą na froncie, jednak znaleźli czas, aby nagrać klip do utworu Eda Sheerana „2step”, by wspomóc zorganizowaną jakiś czas temu zbiórkę pieniędzy. Klip bije w sieci rekordy popularności.

Ukraina od 24 lutego znajduje się pod rosyjską okupacją. Zniszczono wiele obiektów zarówno cywilnych jak i wojskowych i zamordowano tysiące osób. Niektórym udało się uciec za granicę, inni ukrywają się w na Ukrainie, a wojsko i ochotnicy walczą o wolność kraju. Cały świat wspiera Ukrainę militarnie i humanitarnie. Na rozmaite sposoby organizowane są zbiórki pieniędzy, które wspomagają wszystkich potrzebujących. Ukraiński zespół Antytila we współpracy z Edem Sheeranem wypuścili nowy klip do utworu „2step”, a wideo okazało się światowym hitem! Muzycy opowiedzieli również o teledysku i sytuacji na froncie.

Ed Sheeran zrobił charytatywny utwór we współpracy z ukraińskim zespołem Antytila

Ed Sheeran aktywnie pomaga w zbiórce pieniędzy dla Ukrainy. Muzyk, jeszcze w listopadzie zeszłego roku nagrał w Kjowie klip do kawałka „2step”, który miał swoją premierę 22 kwietnia 2022 roku na YouTube. Artysta oznajmił, że dochód z wyświetleń zostanie przekazany Ukrainie. Teraz do akcji włączył się również ukraiński zespół Antytila robiąc swoją wersję teledysku ukazując ukraińską rzeczywistość.

Nasz zespół przygotował nowy album, czując nieodwracalność strasznych wydarzeń, chcąc zainspirować i wesprzeć naród ukraiński, promować ukraińską kulturę na świecie. Dziś zamieniliśmy nasze instrumenty muzyczne na broń do walki o Ukrainę i wstąpiliśmy do sił zbrojnych. A wy, drogie słuchaczki, kobiety z dziećmi oczekujące na mężów, nasze przyszłe pokolenia - słuchajcie. Jednoczmy się. W jedności siła i zwycięstwo – napisał zespół w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ed Sheeran nakręcił teledysk w Kijowie. To nie jest zwykły klip [WIDEO]

Jak doszło do współpracy Eda Sheerana z ukraińskim zespołem Antytila?

Muzycy z zespołu Antytila dowiedzieli się akcji charytatywnej Eda Sheerana i postanowili włączyć się do akcji. Skontaktowali się z artystą wysyłając mu nagranie wideo, w którym opowiedzieli o pomyśle włączenia się do pomocy, a następnie odbyli rozmowę online z Sheeranem w celu omówienia szczegów projektu. Między innymi to, że pieniądze uzbierane z reklam wyświetlanych podczas trwania klipu zasilą konto organizacji DEC’s Ukraine Humanitarian Appeal, która działa na rzecz pomocy Ukrainie zapewniając żywność i schronienie.

Z jednym z członków zespołu Antytila skontaktowała się również stacja BBC, która zapytała wokalistę Tarasa Topola o klip.

Nie było nam łatwo tworzyć i nagrywać ukraińskie teksty i wokale w studio. W dodatku studio Bobina Records, w którym zwykle nagrywaliśmy własne piosenki, było pod okupacją – wyznał muzyk

Zespół nagrał również teledysk, który poruszy niejednego widza – to bowiem historia, z którą może utożsamić się każdy Ukrainiec, który doświadczył wojny, i ucieczki przed rosyjską agresją. Sceny zostały nagrane kamerką GoPro.

Po prostu zatrzymaliśmy się na środku drogi i śpiewaliśmy pośrodku niczego – powiedział Topola

Członkowie zespołu po wybuchu wojny chwycili za broń i od prawie ponad trzech miesięcy stawiają czoła rosyjskim żołnierzom. Ich rodziny natomiast przebywają za granicą. Żona Tarasa Topola po rozpoczęciu wojny dzieci udała się wraz z trojgiem dzieci do Stanów Zjednoczonych. Muzycy wyznali, iż są bardzo szczęśliwi z faktu, że tak popularny muzyk, jak Ed Sheeran, zgodził się na współpracę.

Te piosenki napisał Ed Sheeran