Tom Cruise chce naprawić rodzinne relacje. Opuści Kościół Scjentologiczny?

2022-05-27 19:31

Tom Cruise nie może pochwalić się zbyt dobrymi relacjami ze swoją córką Suri. Media doszły słuchy, że aktor chciałby być bliżej swojej córki i być może z tego względu opuści Kościół Scjentologiczny, którego jest jednym z najważniejszych członków.

Tom Cruise od początku lat 90. jest wiernym wyznawcą założeń Kościoła Scjentologicznego, dzięki któremu odnalazł spokój i równowagę w życiu. Wielu byłych wyznawców twierdzi jednak, że to sekta, która dopuszcza się prania mózgów i żeruje na naiwności członków kontrowersyjnej organizacji. Scjentolodzy wierzą w nieśmiertelność duszy i boją się tyrana o imieniu Xenu, który miliardy lat temu doprowadził do zagłady istot żywych.

Członkowie Kościoła dążą do bycia doskonałymi poprzez terapie i szkolenia, które mają na celu odnalezienie w sobie pierwiastków o nazwie thetany, które są źródłem życia. Była żona Toma Cruise'a nie popierała członkostwa męża w Kościele Scjentologicznym, dlatego też rozstała się z nim, gdy ich córka miała zaledwie 6 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katie Holmes jest w NOWYM związku! Partner jest sporo młodszy

Tom Cruise rozważa opuszczenie Kościoła Scjentologicznego dla córki?

Aktor był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą partnerką, z którą powiedzieli sobie sakramentalne "tak", była Miami Rogers, z którą był trzy lata, od 1987 roku. Z Nicole Kidman ożenił się w 1990 roku, jednak ich małżeństwo przetrwało zaledwie rok. Najdłużej był z Katie Holmes, ponieważ od 2006-2012 roku. Wszystkie jego relacje rozpadły się z powodu jego ścisłych związków z Kościołem Scjentologicznym.

Po tak wielu latach przynależenia do organizacji na pewno ciężko się wycofać, ale być może zrobi to dla swojej córki? Czy Tom Cruise zdecyduje się na tak radykalny krok? Znajomi aktora mówią, że byłoby to najlepsze posunięcie, by ratować relację z dzieckiem.

W ramach poszukiwań siebie Tom zdał sobie sprawę, że będzie bardzo żałował, jeśli nie naprawi relacji z Suri. Żadne wpływy ze sprzedaży biletów ani audiencje u królowej Anglii nigdy nie zrekompensują utraconych doświadczeń z Suri. Rozmawia z nią, ale to nie to samo, co bliski związek. Jest jednak tylko jeden sposób, w jaki Katie nie stanie między Tomem i Suri, by na dobre się zjednoczyli. Opuszczenie kościoła - donosi "Nowa Idea".

Suri Cruise urodziła się 18 kwietnia 2006 roku. W tym roku skończyła 16 lat i powoli staje się młodą kobietą, a dziewczyna od 10 lat nie widziała ojca. Tom bardzo chciał, aby zarówno Katie jak i Suri podporządkowały się zasadom panującym wewnątrz seksty, jednak Katie powiedziała stanowcze "nie" i odeszła od zaborczego męża. Mimo, iż nigdy nie zabraniała mu kontaktować się się z córką, Tom unikał jej przez 10 lat.

Hotplota.pl: Madonna na koronaparty, Tom Cruise w kosmosie!