Elizabeth Debicki

i

Autor: LAURENT LAURENT VU/SIPA/SIPA/East News

The Crown 5: książę Filip, królowa Elżbieta II i Diana. Oto pełna obsada The Crown 5

2022-09-19 14:57

Fani The Crown z niecierpliwością czekają na 5. sezon swojego ulubionego serialu. Proces produkcji jest jednak nieubłagany i sezon najwcześniej trafi na Netflixa w 2022 roku. Już teraz jednak dokładnie wiadomo, kogo zobaczymy w The Crown 5. Zgodnie bowiem z zasadą przyjętą przez twórców, wraz z kolejnymi etapami w życiu bohaterów, w ich rolach widzimy innych aktorów.

Twórcy serialu The Crown realizują wraz z kolejnymi sezonami oryginalny i ryzykowny pomysł podmieniania aktorów w głównych rolach. Po każdych dwóch sezonach - i kolejnych latach, które mijają w opowiadanej historii - niemal cała ekipa serialu ulega wymianie, z królową Elżbietą II na czele.

Pomysł początkowo wydawał się karkołomny, a fani, którzy przez pierwsze dwa sezony przyzwyczaili się do Claire Foy, Matthewa Smitha i Vanessy Kirby w głównych rolach, z trudem wyobrażali sobie kolejne odcinki z nowymi aktorami. Szybko okazało się jednak, że twórcy The Crown wiedzieli co robią. Gdy w 3. sezonie The Crown główne role przejęli Olivia Colman, Tobias Menzies i Helena Bonham Carter, widzowie natychmiast ich pokochali.

Teraz widzów czeka kolejna zmiana i znów pojawiają się obawy, jak poradzą sobie nowi odtwórcy.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

5. sezon The Crown - obsada

Jaka będzie obsada The Crown 5? Twórcy serialu odkrywali karty stopniowo, wzbudzając wśród fanów emocje kolejnymi ogłoszonymi nazwiskami. Największe emocje wzbudza tym razem postać księżnej Diany, w którą w poprzednim sezonie wcielała się Emma Corrin. Tym razem Lady Di zagra Elizabeth Debicki.

Bardzo wysoko poprzeczkę przed nowym odtwórcą księcia Karola postawił Josh O'Connel. Aktora na planie The Crown 5 zastąpi Dominic West.

Kto zagra najstarszych royalsów? W roli królowej Elżbiety II po Olivii Colman zobaczymy Imeldę Staunton, znaną z roli znienawidzonej przez fanów Harry'ego Pottera profesor Dolores Umbridge. Jej męża, zmarłego w kwietniu księcia Filipa, zagra Jonathan Pryce (wcześniej w tej roli Tobias Menzies), a rolę księżniczki Małgorzaty przejmie po Helenie Bonham Carter aktorka Lesley Manville.

Wszystko wskazuje na to, że tą właśnie obsadą The Crown twórcy pożegnają brytyjską rodzinę królewską. Scenarzysta i twórca produkcji Peter Morgan zapowiedział, że serial zakończy po szóstym sezonie.