Elizabeth Debicki

i

Autor: ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Kim jest Elizabeth Debicki? Aktorka z polskimi korzeniami zagra księżną Dianę w The Crown!

2020-08-18 8:38

Wiadomo już, kto zagra księżną Dianę w dwóch ostatnich sezonach serialu The Crown, opowiadającego historię życia królowej Elżbiety II. W rolę Lady D. wcieli się australijska aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki! Czy 29-letnia gwiazda jest podobna do matki Williama i Harry'ego? Dlaczego twórcy The Crown szukali aktorki do roli księżnej Diany aż w Australii?

Emitowany przez Netflix serial The Crown, opowiadający o życiu brytyjskiej królowej Elżbiety II, powoli zbliża się do końca. W tym roku widzowie zobaczą sezon 4, w którym po raz pierwszy pojawi się postać Diany Spencer. Zagra ją 24-letnia Brytyjka, Emma Corrin

W kolejnych dwóch sezonach w rolę Lady Di wcieli się jednak ktoś inny! Producenci poinformowali właśnie, że w dwóch ostatnich odsłonach The Crown jako księżna Diana wystąpi australijska aktorka, Elizabeth Debicki. Oczywiście nazwisko brzmi dla nas znajomo i nie jest to przypadek - Elizabeth Debicki ma polskie korzenie.

KIM JEST ELIZABETH DEBICKI?

Elizabeth Debicki ma 29 lat i mieszka w Australii. Jest aktorką filmową, telewizyjną i teatralną, a widzowie mogą kojarzyć ją choćby z filmu Wielki Gatsby. Za tę rolę Elizabeth Debicki dostała nagrodę AACTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej. 

Elizabeth Debicki ma polskie korzenie. Ojciec aktorki był z pochodzenia Polakiem. Mama Elizabeth ma z kolei irlandzkie korzenie.

Sonda
Czy ta aktorka o polskich korzeniach nadaje się do roli Lady Di?

Czy wybór Elizabeth Debicki do roli księżnej Diany to dobra decyzja?

Oczywiście, jak to zwykle bywa w podobnych przypadkach, zdania widzów są podzielone - zwłaszcza na Wyspach. Część widzów uważa, że Lady Di powinna do końca grać rodowita Brytyjka. Inni z kolei twierdzą, że wybór mniej znanej na Wyspach aktorki to słuszna decyzja. 

Księżna Diana

i

Autor: AP/East News
Hotplota.pl: Rozwody gwiazd; nieostrożna Sofia Richie; wyrzeźbiony Leonardo DiCaprio