Taylor Swift wydaje reedycję Red! "Przypomina osobę ze złamanym sercem". O kim śpiewa?

2021-06-26 16:16 es
Taylor Swift
Autor: Rex Features/East News

Zgodnie z deklaracją Taylor Swift nagrywa reedycję kolejnej płyty. Po Fearless przyszedł czas na Red. Ogłaszając datę premiery, wokalistka napisała, że ta płyta jest jak osoba ze złamanym sercem. I faktycznie jest tam miks emocji - złość, radość, wolność i tęsknota. Taylor Swift słynie z tego, że jej płyty są odzwierciedleniem prawdziwych uczuć. O kim więc jest album Red?

W ubiegłym roku załamana Taylor Swift ogłosiła, że Scooter Braun wykupił prawa do jej muzyki nagranej pod szyldem Big Machine Records. Dlatego gwiazda postanowiła nagrać od nowa swoje pierwsze albumy. I tam niedawno otrzymaliśmy Fearless (Taylor’s Version). Następna w kolejce jest płyta Red.

Gdy Taylor Swift ogłaszała datę premiery Red (Taylor’s Version), napisała, że ta płyta przypomina osobę ze złamanym sercem. Jest tak wielki miks emocji - szczęście, wolność, zdezorientowanie, samotność, cierpienie i euforia.

Taylor Swift słynie z tego, że swoje piosenki pisze na bazie własnych doświadczeń. Dlatego przypominamy - o kim jest Red?

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

O kim jest płyta Red Taylor Swift?

Album Red został wydany 22 października 2012 roku. Taylor Swift już wtedy słynęła z ukrytych przekazów. Między wierszami w swoich piosenkach zostawiała fanom poszlaki. Najwierniejsi Swifties mogli rozszyfrować, o czym ( lub co ważniejsze - o kim) są konkretne piosenki.

O kim jest Red?

Powszechnie mówi się, że Red jest poświęcony relacji Taylor Swift z aktorem Jake'em Gyllenhaalem. Podobno para spotykała się od października 2010 do marca 2011. Wiele piosenek na albumie ponoć odnosi się bezpośrednio do niego.

W piosence State of Grace Taylor Swift śpiewa:

W twoim pokoju i nasze tablice są czyste

Tylko podwójne znaki ognia, czworo niebieskich oczu

Fani szybko zauważyli, że Jake i Taylor mają ten sam znak zodiaku - Strzelec, który jest „znakiem ognia”. Ponadto oboje mają niebieskie oczy.

Kolejny dowód, że Red jest o Jakeu Gyllenhaalu to uwielbiana przez fanów piosenka All Too Well. Taylor Swift śpiewa w niej o pozostawieniu szalika w „domu siostry”. Jake ma sławną w branży rozrywkowej siostrę, Maggie Gyllenhaal. Ponadto we wkładce widniał napis „Maple Latte”. Według fanów odnosi się to do publicznej randki Taylor i Jake'a w Fido Café, kawiarni w Nashville.

Tytułowa piosenka Red także zawiera tajny przekaz. W dołączonych do płyty materiałach pojawia się fraza "SAG". Większość fanów uważa, że to kolejne odniesienie do znaku zodiaku Jake'a — Strzelca. Z drugiej strony, mogłoby to być również Swift And Gyllenhaal.

Uwagę fanów zwróciła także piosenka The Last Time. W materiałach dodatkowych widnieje notatka „LA na twojej przerwie”. W tamtym czasie mówiło się, że Jake zrobił sobie przerwę od kręcenia filmu, żeby spotkać się z Taylor.

Te wszystkie aluzje sugerują wyraźnie, że Red jest o Jakeu Gyllenhaalu. Mimo to uważa się, że inspiracją do płyty było jeszcze kilka osób. Ponoć Holy Ground dotyczy kolejnego ex gwiazdy - Joe Jonasa, który uczestniczył w jednym z jej koncertów w San Diego.

Natomiast Starlight jest dedykowana Ethel Kennedy, którą Taylor była zafascynowana. Zwłaszcza w czasie, gdy spotykała się z Conorem Kennedy, wnukiem Ethel.

Jak dobrze znasz Taylor Swift?

Pytanie 1 z 7
W którym roku urodziła się Taylor Swift?
NAJNOWSZE