Taylor Swift najlepiej opłacanym muzykiem! Ile zarobiła w zeszłym roku?

2021-07-22 13:00 AM
Taylor Swift
Autor: Rex Features/East News

Billboard opublikował listę najlepiej zarabiających muzyków na świecie. Na pierwszym miejscu znalazła się Taylor Swift. Piosenkarka w 2020 roku zarobiła naprawdę sporo pieniędzy!

Taylor Swift znalazła się na szczycie listy Billboard w kategorii najlepiej opłacanych muzyków w roku 2020. Amerykańska piosenkarka stanęła na pierwszym miejscu na podium z imponującą kwotą.

Rok 2020 był bardzo trudny dla wszystkich artystów. Ze względu na pandemię wielu z nich zostało pozbawionych pracy. Największe gwiazdy z pewnością wielkich strat nie odczuli. Na przykład Taylor Swift nie tylko wzbogaciła się o dość pokaźną sumę, ale także trafiła na szczyt listy Billboard. Co ciekawe, udało jej się to osiągnąć w roku, w którym nie grała koncertów!

Rok 2020 przyniósł wiele strat, także dla wielkich gwiazd. Co jednak nie oznacza, że w ogóle nie zarabiały. Z racji na pozostanie w domach, wiele osób korzystało ze streamingu, co pozwoliło muzykom wzbogacić się.

Taylor Swift trafiła na szczyt listy i zdobyła tytuł najlepiej zarabiającego muzyka w roku 2020. Gwiazda mogła poszczycić się kwotą 17,35 mln funtów! Szacuje się, że Taylor zarobiła 7,7 miliona funtów na streamingu i kolejne tyle otrzymała ze sprzedaży. Dalej 2,3 mln funtów otrzymała z publikacji.

Kwota zwala z nóg, ale w porównaniu do 2018 roku, Taylor zarobiła znacznie mniej. Wówczas na liście znalazła się z aż 70 mln funtów!

Taylor Swift w starciu pokonała piosenkarza Post Malone, który w 2020 zgarnął 16,8 mln funtów.

Jak dobrze znasz Taylor Swift?

Pytanie 1 z 7
W którym roku urodziła się Taylor Swift?
ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
NAJNOWSZE