Rodzina królewska skomentowała książkę księcia Harry'ego! Odcina się od publikacji

2021-07-21 19:09 kp
Książę Harry
Autor: JEREMY SELWYN/AFP/East News

Plany księcia Harry'ego dotyczące wydania książki ze wspomnieniami to kolejny cios w kierunku monarchii. Po tym, jak Harry obrzucał rodzinę królewską oskarżeniami w ostatnich wywiadach, nikt nie ma wątpliwości, że jego książka nie będzie laurką wystawioną royalsom. Już teraz więc Pałac Buckingham oficjalnie odciął się od publikacji!

Choć książę Harry planuje premierę swojej książki ze wspomnieniami dopiero na przyszły rok, rodzina królewska już teraz postanowiła odnieść się do publikacji i ewentualnych ataków, jakie w książce Harry mógłby przypuścić na monarchię. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że we wspomnieniach męża Meghan Markle nie będzie miejsca na subtelności - Harry udowodnił to już w swoich ostatnich wywiadach.

Atmosferę wokół planów księcia Harry'ego podgrzały doniesienia, według których jego krewni z rodziny królewskiej nie mieli wcześniej pojęcia o jego literackim zacięciu - a nad książką Harry pracuje podobno już od roku. Nie dziwi więc nerwowa atmosfera wśród królewskich urzędników, a w końcu - bardzo krótki i oschły komentarz.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Pałac Buckingham odcina się od książki księcia Harry'ego

Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem. Przez lata chodziłem w różnych butach, zarówno dosłownie, jak i w przenośni, i mam nadzieję, że o tym opowiem. Moja historia — wzloty i upadki, błędy, wyciągnięte wnioski — może pomóc pokazać, że bez względu na to, skąd pochodzimy, mamy ze sobą więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

- takimi słowami książę Harry zapowiedział swoje pierwsze literackie dzieło. A biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatni rok Harry zdążył opowiedzieć publicznie o swojej niechęci do monarchii i depresji, jaka towarzyszyła mu życiu na dworze - Pałac Buckingham ma powody do obaw. Rzecznik royalsów zdążył więc odnieść się już do książki.

Rzecznik Pałacu Buckingham przyznał w rozmowie z magazynem People, że książę Harry "rozmawiał ostatnio prywatnie z rodziną królewską o swoich planach wydania książki".

Od księcia Harry'ego nie oczekuje się, że uzyska pozwolenie Pałacu na projekt. Wszelkie wyjaśnienia dotyczące książki powinny odnosić się do księcia i księżnej Sussex.

- dodał.

Jak myślicie, czy książka księcia Harry'ego pogrąży ostatecznie jego relacje z bliskimi?

NAJNOWSZE