Taylor Swift jest wściekła. Scooter Braun kazał zorganizować sprzedaż praw za jej plecami?

2020-11-17 17:40 es
Taylor Swift
Autor: Invision/Invision/East News

Po raz kolejny wybuchł wielki konflikt między Taylor Swift a Scooterem Braunem. Wokalistka jest wściekła, że prawa do jej muzyki zostały sprzedane za jej plecami. Zdradza szczegóły umowy, którą ludzie Brauna zaproponowali jej prawnikom. Była nie do przyjęcia!

Konflikt między Taylor Swifti i Scooterem Braunem się zaognia! Na Hotplota.pl informowaliśmy Was, że prawa do muzyki artystki zostały sprzedane. Braun miał to zrobić za jej plecami! Za licencje do muzyki Taylor Swift jego firma zgarnęła podobno 300 milionów dolarów!

W całej sytuacji bardzo pokrzywdzona jest sama artystka. Taylor Swift chciała nagrać od nowa swoje piosenki, aby móc na nich zarabiać. Teraz gdy prawa do nich zostały sprzedane, to niemożliwe. Wokalistka opublikowała w social mediach długie oświadczenie.

Lanberry, Sadowska, Zawiałow | ESKA XD- CDROOM #10

Taylor Swift komentuje sprzedaż praw autorskich

Taylor Swift po raz kolejny właściwie straciła sprawa do swojej muzyki. Wokalistka jest wściekła! Na twitterze opublikowała swoją wersję wydarzeń w długim oświadczeniu. Zespół prawników Taylor Swift zaczął negocjację z zespołem Scootera Brauna. Zaproponowana umowa była nie do przyjęcia.

- Zespół Scootera chciał, żebym podpisała żelazną umowę NDA, w której stwierdził, że nigdy nie powiem ani słowa o Scooterze Braunie, chyba że było to pozytywne, zanim moglibyśmy nawet spojrzeć na zapisy finansowe BMLG (co jest zawsze pierwszym krokiem w zakupie tego rodzaju). Musiałbym więc podpisać dokument, który uciszyłby mnie na zawsze, zanim będę miał szansę złożyć ofertę na własną pracę. Mój zespół prawników powiedział, że to absolutnie NIE jest normalne i nigdy nie widzieli takiej umowy o zachowaniu poufności, chyba że ma to na celu uciszenie oskarżyciela poprzez spłatę.

A to dopiero początek!

Taylor Swift jest przekonana, że nie chodziło o pieniądze, a o zwykłą złośliwość.

- Nigdy nie podał ceny mojemu zespołowi. Te licencje były na sprzedaż, ale nie dla mnie.

Prawa do muzyki Taylor Swift kupiła firma Shamrock Holdings. Napisali do Taylor Swift list, w którym poinformowali, że kupili 100% muzyki, wideo i okładek albumów od Scootera Brauna.

- Z listu dowiedziałam się, że chcieli skontaktować się z nami przed sprzedażą, aby dać mi znać, ale Scooter Braun zażądał, aby nie kontaktowali się ze mną ani z moim zespołem, w przeciwnym razie umowa zostanie zerwana.

- Gdy tylko zaczęliśmy komunikować się z Shamrock, dowiedziałam się, że na ich warunkach Scooter Braun będzie przez wiele lat czerpał zyski z moich starych nagrań. Miałam nadzieję i byłam otwarty na możliwość współpracy z Shamrock, ale udział Scooter nie był dla mnie dobrym początkiem.

W całym tym koszmarze jest światełko w tunelu. Taylor Swift poinformowała fanów, że zaczęła już pracować nad nagraniem swoich hitów od nowa. To proces ekscytujący, a wokalistka szykuje kilka niespodzianek.

Uda się jej wypuścić swoją muzyką na własnych zasadach?

NAJNOWSZE