Syn Jakimowicza na Strajku Kobiet. Co na to Jarosław?

2020-10-30 11:44 mm
Jarosław Jakimowicz
Autor: WBF

Jarosław Jakimowicz nie ukrywa swoich sympatii politycznych i mogło się wydawać, że będzie ogromnym przeciwnikiem uczestnictwa w Strajku Kobiet. Tymczasem były aktor i gwiazdor TVP zaskoczył swoim wyjątkowo pobłażliwym stanowiskiem, kiedy okazało się, że wraz ze strajkującymi kobietami na ulicach protestuje również jego 20-letni syn!

W piątek 30 października w Warszawie ma się odbyć największy z dotychczasowych protestów zorganizowanych w ramach Strajku Kobiet. Manifestujący przeciwko niedawnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, w praktyce zabraniającemu aborcji nawet w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, prawdopodobnie całkowicie zablokują tego dnia stolicę.

Jak łatwo się domyślić, Jarosław Jakimowicz nie popiera protestów. Jednak kiedy okazało się, że w Starjku Kobiet bierze udział także jego syn, były aktor wypowiedział się z niespodziewaną pobłażliwością.

Strajk Kobiet w Poznaniu

"Bunt młodego człowieka"

20-letni Jovan, syn Jarosława Jakimowicza i Joanny Sarapaty, aktywnie popiera trwający od ubiegłego czwartku Strajk Kobiet. Chłopak osobiście bierze udział w protestach i zamieszcza w sieci zdjęcia z manifestacji.

Co na to Jarosław Jakimowicz?

O udział syna w Strajku Kobiet zapytali Jarosława Jakimowicza dziennikarze Faktu. Jego odpowiedź może niektórych mocno zaskoczyć, bo jest wyjątkowo pobłażliwa.

Wiem, że on by tak nigdy nie zrobił, bo on jest inaczej wychowany. Jemu nie o to chodzi. To jest ten bunt młodego człowieka, który jest wpisany w życie każdego z nas. A jak te bunty są ukierunkowywane, przez kogo, po co i dlaczego to już jest inna sprawa

- powiedział Jarosław Jakimowicz.

Powiedziałem mu: "Synu, błagam cię, tylko nie daj się sprowokować do tego, żeby cię ktoś podpuścił na jakieś głupie wymazywanie czegoś na murach, niszczenie jakiegoś dobra, ataków na kościół itd."

A on mi odpowiedział: "Tato, ja bym tak w życiu nie zrobił". I to jest wzruszające dla mnie, dla ojca

- opowiada telewizyjny partner Magdaleny Ogórek.

NAJNOWSZE