Shawn Mendes przekazał pieniądze na walkę z koronawirusem! Konkretna kwota!

2020-03-26 16:07 kp
Shawn Mendes
Autor: Rex Features/East News

Shawn Mendes to już kolejna gwiazda, która w ostatnich dniach przekazała dotację na rzecz walki z koronawirusem. Wokalista postanowił przekazać zatrzyk gotówki organizacji zdrowotnej ze swojego rodzinnego Toronto. Największe firmy na świecie i najpopularniejsi celebryci wspierają szpitale konkretnymi kwotami. To pomoc, której nie da się obecnie przecenić.

Gwiazdy nie tylko dobrym słowem wspierają społeczeństwo w walce z koronawirusem. Poza tym, że celebryci licznie apelują do swoich fanów o pozostawanie w domach i chronienie siebie i innych przed zarażeniem, za ich słowami coraz częściej idą konkretne kwoty pieniężne. Do potężnego grona gwiazd, które przekazały pieniądze szpitalom i organizacjom bezpośrednio zaangażowanym w walkę z koronawirusem, dołączył Shawn Mendes.

Dotąd fundusze przekazały takie gwiazdy jak Kylie Jenner, Blake Lively i Ryan Reynolds. Blake Griffin, Ciara i Russel Wilson, Chiara Ferragni, Donatella Versace, Jimmy Fallon, Justin Bieber, Justin Timberlake, Kim Kardashian, Rihanna, Rudy Gobert czy Zlatan Ibrahimović. Na polskim podwórku trzeba wspomnieć o Robercie i Ani Lewandowskich, którzy przekazali na walkę z koronawirusem milion euro.

Shawn Mendes przekazał pieniądze w Toronto

Ta lista stale wydłuża się o kolejne nazwiska. Dołączył do niej Shawn Mendes, który ogłosił, że wsparł finansowo organizację zdrowotną SickKids z Toronto. Na Instagramie fundacji pojawił się wpis, z którego dowiadujemy się, że Shawn i jego fundacja przekazali stowarzyszeniu 175 tysięcy dolarów.

Specjalne podziękowania dla @ShawnMendes & @shawnfoundation za hojną darowiznę w wysokości 175 000 dolarów, aby pomóc nam w zakupie potrzebnego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych na potrzeby przygotowania #COVID19. Ta darowizna pomoże w przygotowaniu SickKids w czasie działań nadzwyczajnych i zwiększonej presji kosztowej. Dziękujemy Shawnowi za nieustające wsparcie SickKids. 💙

- czytamy.

NAJNOWSZE