Shakira

i

Autor: Emilio Morenatti/Associated Press/East News Shakira przyznała się do oszustwa podatkowego.

Gwiazdy

Shakira przyznała się do oszustwa podatkowego! Tyle zapłaci, aby uniknąć więzienia

2023-11-20 12:33

Po latach skandalu podatkowego związanego z Shakirą sprawa wreszcie się zakończyła. Kolumbijska piosenkarka przyznała się do oszustwa przed sądem w Barcelonie. Tym samym uniknęła kary więzienia. Prokuratura żądała ponad 8 lat pozbawienia wolności. Shakira zgodziła się zapłacić grzywnę w wysokości kilku milionów euro.

Shakira od lat zmaga się z hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości. Przypominamy, że prokuratura oskarżyła kolumbijską piosenkarkę o oszustwa podatkowe. Miała nie zapłacić hiszpańskiemu fiskusowi 14,5 miliona euro podatków. Shakirze proponowano ugodę. Miała zapłacić 24 miliony zadośćuczynienia. Gwiazda nie przyjęła oferty, a tym samym rozpoczęła nowy proces. 20 listopada 2023 roku gwiazda pojawiła się w sądzie w Barcelonie. Jak się okazało, kobieta doszła do porozumienia z prokuraturą, aby uniknąć kary pozbawienia wolności. Piosenkarka po zwróceniu 14,5 miliona euro zapłaci jeszcze dodatkową grzywnę, tym samym przyznając się do winy. Musi zapłacić 7,3 miliona euro! Zdradziła, czemu poddała się w walce o niewinność.

Shakira zdisowała Piqué i zdobyła Grammy za piosenkę roku! Nagrodę wręczył jej kolega piłkarza

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Dlaczego Shakira przyznała się do winy?

Informacja o tym, że Shakira przyznała się przed sądem do oszustwa podatkowego na kilkanaście milionów euro, zszokowała wiele osób. Do tej pory piosenkarka broniła swojej niewinności. Po dłuższych konsultacjach z prawnikami i prokuraturą postanowiła jednak zakończyć ciągnący się od lat proces, który obiektywnie nie wyglądał dla niej pomyślnie. Powodem miały być... jej dzieci.

Najważniejsze teraz to zrobić wszystko, aby moje dzieci żyły pełnią życia. Muszę skupiłć się na tym, co naprawdę ważne: patrzeniu, jak dorastają i spędzaniu z nimi czasu, nie narażając ich na udrękę związaną z oglądaniem ich matki w procesie karnym - wyjaśniła Shakira w oficjalnym komunikacie.