Selena Gomez o życiu z chorobą dwubiegunową: "Jest w tym wiele wstydu"

2020-08-14 11:12 KP
Selena Gomez
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Selena Gomez to kolejna gwiazda, która nie ukrywa, że zmaga się z chorobą psychiczną. Wiosną tego roku gwiazda zdradziła, że cierpi na chorobę dwubiegunową i dziś już otwarcie walczy o odpowiednią opiekę dla osób chorych i zrozumienie ich przez tych, którzy są zdrowi. Teraz Sel opowiedziała, jak ona sama czuje się ze swoimi problemami psychicznymi.

W kwietniu tego roku podczas szczerej rozmowy z Miley Cyrus Selena Gomez wyznała, że cierpi na chorobę dwubiegunową. Fani wokalistki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ma ona za sobą wiele trudnych momentów i epizodów depresyjnych. Jak sama jednak przyznała, dopiero diagnoza, którą usłyszała od lekarza, pomogła jej pogodzić się z jej psychiką i zrozumieć to, co się z nią dzieje.

Wyznając, że cierpi na chorobę dwubiegunową, Selena Gomez chciała pomóc innym, którzy zmagają się z tym schorzeniem i przypomnieć im, że nie są w tym sami, mają prawo prosić o pomoc i taką pomoc otrzymać. Gwiazda zresztą już od lat angażuje się we wszelkie kampanie mające na celu uświadamiać społeczeństwo na temat chorób psychicznych i uwrażliwiać je na tę kwestię.

>> Nie tylko Kanye West cierpi na chorobę dwubiegunową. Oni też!

Selena Gomez opowiada o chorobie dwubiegunowej

W najnowszej rozmowie Selena Gomez opowiedziała o tym, jak czuje się z diagnozą.

Mam chorobę afektywną dwubiegunową, więc mam do czynienia z wieloma problemami ze zdrowiem psychicznym, a niektórzy członkowie mojej rodziny również są tym dotknięci, to jest coś, co mnie bardzo pasjonuje. Myślę, że jest w tym dużo wstydu i poczucia winy, a także presja, chęć poczucia się częścią tłumu, jeśli robisz to i tamto. Jestem bardzo wdzięczny, że teraz wiem, że to jest coś i ludzie mogą to sprawdzić.

- czytamy.

NAJNOWSZE