Eurowizja

Sara James pojedzie na Eurowizję 2025? Piosenkarka przyznała wprost

2024-05-23 15:03

Sara James zdobyła już swoje pierwsze eurowizyjne doświadczenie. Co prawda, młoda wokalistka w 2021 roku wystąpiła podczas Konkursu Eurowizji Dla Dzieci, jednak zdobyte doświadczenia z pewnością będą cenne podczas przygotowań do konkursu, w którym o zwycięstwo walczą dojrzali artyści. W jednym z wywiadów piosenkarka wyznała, czy chciałaby reprezentować nasz kraj podczas tego wydarzenia.

Sara James mimo młodego wieku może pochwalić się już kilkoma sukcesami i to nie tylko na rodzimym podwórku, ale również na arenie międzynarodowej. Urodzona w 2008 roku w Słubicach piosenkarka swoją muzyczną przygodę rozpoczęła już jako sześcioletnia dziewczynka. Wówczas zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Później zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte, a także stanęła na podium World Talent Show. Jednak jej kariera nabrała tempa, kiedy w 2021 roku zgłosiła się do przesłuchać do popularnego talent show Telewizji Polskiej - "The Voice Kids".

Sara James o Szczylu, Herbucie i wyczekiwanej płycie

Sara oczarowała zarówno trenerów, jak i publiczność i rozpoczęła swoją przygodę w programie pod bacznym okiem Barona i Tomsona. Bez najmniejszych problemów przeszła kolejne etapy i dotarła do samego finału, w którym dzięki ogromnemu poparciu widzów zdobyła pierwsze miejsce. Dzięki zwycięstwu w "Szansie na sukces" została reprezentantką Polski podczas odbywającego się w Paryżu 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w którym wykonała autorski utwór "Someody" i zajęła drugie miejsce.

Sara James będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2025? Piosenkarka przyznała wprost

Zaledwie kilka miesięcy po zajęciu drugiego miejsca w Eurowizji Junior piosenkarka miała kolejną szansę, aby zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Wystąpiła bowiem w "America’s Got Talent!", w którym natychmiast podbiła serca publiczności oraz samego Simona Cowella, który po usłyszeniu jej głosu bez namysłu wcisnął złoty przycisk. Od tamtej pory artystka ciągle pracuje nad nowymi utworami, a efekty jej pracy mogliśmy usłyszeć na wydanych dwóch minialbumach. Zdobyte doświadczenia podczas występów na międzynarodowych arenach z pewnością mógłby pomóc Sarze opanować stres podczas tak wielkiego wydarzenia, jakim jest Konkurs Piosenki Eurowizji. W wywiadzie dla TVML piosenkarka wyznała, czy chciałaby wystąpić w konkursie.

Ja się zastanawiam bardzo mocno. Bardzo lubię Eurowizję, śledzę ją, w tym roku też śledziłam i trzymałam kciuki za Lunę. […] Myślę, że bym chciała na pewno, ale to jeszcze zobaczymy. Zobaczymy, jak to pójdzie w przyszłym roku, czy w ogóle będą chcieli mnie ludzie w Polsce. Zobaczymy, jeszcze nic nie wiem, ale zobaczymy - wyznała Sara James.

Wiele wskazuje na to, że Sara chciałaby reprezentować Polskę również podczas "dorosłej" Eurowizji. Myślicie, że w tej odsłonie miałaby więcej szczęścia i sięgnęłaby po zwycięstwo?