Gwiazdy

Roksana Węgiel mogła pojechać na Eurowizję. Sama zrezygnowała z propozycji

2024-04-22 17:48

Roksana Węgiel popularność zyskała dzięki wygranej w talent show dla dzieci "The Voice Kids Junior". W ślad za tym przyszedł również sukces na Eurowizji Dla Dzieci. Okazuje się, że Telewizja Polska chciała, aby młoda wokalistka reprezentowała nasz kraj także podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla dorosłych, jednak Roxie zrezygnowała z tej szansy. Co było tego powodem?

Roksana Węgiel dziś jest jedną z najbardziej utytułowanych wokalistek młodego pokolenia. Od czasu wygranej pierwszej edycji "The Voice Kids" minęło już pięć lat, a w tym czasie artystka nagrała dwa studyjne krążki, a niedawno na rynku ukazał się jej nowy singiel "Jedna na milion". Pochodząca z Jasła artystka nie zwalnia tempa. Właśnie wytańczyła sobie udział w półfinale tanecznego show Telewizji Polsat "Taniec z gwiazdami", a wielu twierdzi, że jest główną kandydatką do zgarnięcia Kryształowej Kuli oraz czeku na 100 tysięcy złotych. Nie byłby to jej pierwszy taneczny sukces, bowiem w 2021 roku wygrała trzecią edycję emitowanego na antenie telewizyjnej Dwójki programu tanecznego "Dance Dance Dance".

Roksana Węgiel stanęła w obronie Kevina

Roksana Węgiel mogła pojechać na Eurowizję. Dlaczego odrzuciła propozycję?

Konkurs Piosenki Eurowizji jest muzycznym spełnieniem marzeń dla wielu artystów. Świadczyć może o tym fakt, iż do tegorocznych krajowych preselekcji wpłynęło około 200 zgłoszeń! Roksana Węgiel wie, jak smakuje eurowizyjna wygrana, co prawda z utworem "Anyone I Want To Be" sięgnęła po laur zwycięstwa w edycji dla dzieci, to z pewnością wygrana w konkursie znacznie wpłynęła na jej rozpoznawalność w muzycznym świecie. Okazuje się, że młoda artystka mogła wystąpić na scenie konkursu dla dorosłych kiedy miała 16 lat. Piosenkarka zdecydowała się odrzucić propozycję Telewizji Polskiej. W wywiadzie z serwisem Pomponik wyjawiła, co było tego powodem.

Nie czułam się na to gotowa. W wywiadach wiele razy wspominałam, że muszę mieć świetną piosenkę i wtedy mogę startować w Eurowizji dorosłej. Ale to musi być naprawdę piosenka, która mnie niesamowicie poruszy - powiedziała Roksana Węgiel.

Publiczny nadawca miał nawet przygotować dla Roxie gotowy utwór, z którym miałaby reprezentować nasz kraj na Eurowizji, jednak, jak wyznała wokalistka, nie był on w jej klimacie.

To było zbyt popowe w kontekście Eurowizji. Wiadomo, Eurowizja to też są hity przebojowe, aczkolwiek ja tam bym nie mogła się wykazać wokalnie, a na tym mi zależy - wyjawiła Roxie.

Myślicie, że Roksana Węgiel zdecyduje się wziąć udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji?