Oscary 2019: Rami Malek najlepszym aktorem! Oto 7 nieznanych faktów z jego życia!

2019-02-25 6:57
Rami Malek - hotplota.pl
Autor: Invision/Invision/East News

Wielbiciele filmu Bohemian Rhapsody mocno ściskali kciuki za statuetkę dla Rami Maleka i... udało się! Statuetka Oscary 2019 - Najlepszy Aktor może stać się jego przepustką do pierwszej ligi światowych aktorów. Kim naprawdę jest Rami Malek? Oto ciekawostki z jego życia!

Gdy w ubiegłym roku ogłoszono, że w główną rolę w filmie Bohemian Rhapsody wcieli się Rami Malek, jego nazwisko było nieznane większości fanów kina. Rami zdobył bowiem wcześniej popularność przede wszystkim za sprawą serialu Mr Robot, gdzie wcielał się w rolę Elliota Aldersona. Sam aktor nie ukrywał, że rola Freddiego Mercurego może pogrążyć jego karierę lub przynieść mu wielką sławę.

Na szczęście dla Rami Maleka właśnie spełnia się ten drugi scenariusz. 37-letni aktor jest chwalony za swoją kreację przez krytyków i fanów produkcji, a zwieńczeniem jego pracy jest Oscar 2019 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy!

Podczas gali Oscary 2019 Rami Malek wygrał w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Na gali, która odbyła się 24 lutego w Los Angeles, aktor wcielający się w filmie Bohemian Rhapsody w rolę Frediego Mercury pokonał takie sławy, jak Christian Bale, Bradley Cooper, Willem Dafoe i Viggo Mortensen.

Z okazji zwycięstwa Ramiego Maleka na gali Oscary 2019 przygotowaliśmy na Hotplota.pl zestawienie nieznanych faktów z jego życia.

Nieznane fakty z życia Rami Maleka

1. Rami Malek na identycznego brata bliźniaka, Samiego. Rami jest od niego o cztery minuty starszy. Sami pracuje jako nauczyciel. Rami ma też starszą siostrę, Yasminę, pracującą jako lekarz.

2. W czasach szkolnych randkował z przyrodnią siostrą Christiana Statera - swojego późniejszego kolegi z planu Mr Robot - Emily.

3. Rodzice Rami Maleka pochodzą z Egiptu. W jego żyłach płynie 1/8 egipskiej krwi.

4. W czasach studiów Rami i jego brat wykorzystywali swoje podobieństwo i zamieniali się rolami podczas trudnych egzaminów.

5. Jego koleżankami z liceum były Kirsten Dunst i Rachel Bilson.

6. Tylko w 2016 roku Rami Malek był nominowany aż siedem razy do nagród filmowych. Wszyscy za sprawą roli w Mr Robot.

7. Rami Malek nie cierpi mediów społecznościowych. Na Instagramie nie znajdziecie jego konta i codziennej porcji nowych zdjęć. "Mamy jako społeczeństwo problemy z komunikacją. Komunikujemy się, ale czy naprawdę?" - mówił.

Trzymacie kciuki za Oscara 2019 dla Rami Maleka?

>> Oscary 2019 - nominacje: Rami Malek typem widzów. Bohemian Rhapsody zdobędzie Oscara?

Rami Malek
Autor: Invision/Invision/East News
Rami Malek
Autor: Allan Bregg / SPLASH NEWS/EAST NEWS Rami Malek
Rami Malek jako Freddie Mercury
Autor: youtube.com

Zobacz też:

NAJNOWSZE