Rafał Brzozowski porównuje The Ride do Waterloo ABBY? "Może spodobać się każdemu"

2021-05-27 11:38 kp
Eurowizja 2021 - Polska - Rafał Brzozowski
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Emocje po Eurowizji 2021 już opadły. Konkurs zwyciężyła reprezentacja Włoch, a polska piosenka w wykonaniu Rafała Brzozowskiego nie wyszła nawet z półfinału, by powalczyć w konkursie finałowym. Sam Rafał Brzozowski nie traci jednak entuzjazmu wobec swojego numeru. W nowym wywiadzie piosenkarz przyznał, że The Ride może podobać się każdemu. Jaka szkoda, że nie zgadzali się z nim głosujący w Eurowizji 2021.

Występ Polski na Eurowizji 2021 trudno uznać za wielki sukces. Rafał Brzozowski od początku wyjazdu do Rotterdamu zmagał się z problemami - po pozytywnym teście na koronawirusa większość pobytu polska ekipa spędziła w hotelowych pokojach. Reprezentacji Polski udało się wystąpić w półfinale z piosenką The Ride, jednak nie porwała ona europejskiej publiczności i nie przeszła do finału. Mimo to szef TVP oznajmił, że występ Rafała Brzozowskiego był jednym z najlepszych na Eurowizji 2021, co odbiło się szerokim echem, a jego słowa ostro skomentowała nawet Maffashion.

Teraz o swoim występie i piosence opowiedział Rafał Brzozowski. W rozmowie z Pomponikiem wokalista przyznał, że The Ride to piosenka, która miała podobać się każdemu. Wzorem było słynne Waterloo ABBY?

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY

Rafał Brzozowski podsumowuje Eurowizję 2021

Ten konkurs jest zawsze niespodzianką i zdarza się, że jego wyniki zmieniają trendy muzyczne na świecie. Ja postawiłem na piosenkę, która może spodobać się każdemu, napisaną specjalnie dla mnie przez wspaniałych muzyków ze Szwecji. Team: Thomas Karlsson, Clara Rubensson, Johan Mauritzson i Joakim Övrenius jest naprawdę dobry i chyba nie trzeba nikomu przypominać, że Szwedzi znają się na produkcji hitów. Wystarczy wspomnieć, że ich zespół ABBA z piosenką "Waterloo" wygrał Eurowizję i to otworzyło im drogę do światowej kariery.

- powiedział Rafał Brzozowski zapytany o to, czy liczył na lepsze miejsce na Eurowizji 2021.

Rzeczywiście, w 1974 roku Szwedzi zawojowali Eurowizję, wysyłając na konkurs zespół ABBA z piosenką Waterloo. Utwór zdeklasował konkurencję i stał się największym przebojem ABBY, która w kolejnych latach wypuszczała hit za hitem. Do dziś Waterloo to jeden z najsłynniejszych hitów nie tylko Eurowizji, ale i światowej muzyki.

>> 7 najgorszych piosenek na Eurowizji od 2010 roku. Przy nich krwawiły uszy! Pamiętacie?

Jaka szkoda, że Rafał Brzozowski nie poszedł w ślady ABBY... Był potencjał? Porównajcie!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE