R. Kelly uznany za winnego! Może spędzić w więzieniu RESZTĘ ŻYCIA!

2021-09-28 12:05 mm
R Kelly
Autor: KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

Czy R. Kelly spędzi w więzieniu resztę swojego życia? Bardzo możliwe, że muzyk nie wyjdzie już na wolność! Sąd uznał, że R. Kelly jest WINNY zarzutom o handel kobietami w celach seksualnych! Grozi mu nawet dożywocie!

R. Kelly ma dziś 54 lata i od miesięcy spędza życie za kratkami w oczekiwaniu na wyrok. Za muzykiem ciągną się liczne oskarżenia o wykorzystywanie seksualne, gwałty i handel ludźmi w celach seksualnych.

Łącznie R. Kelly sądzony był w sprawie 9 zarzutów, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zmuszającej kobiety do prostytucji.

Sąd ogłosił właśnie wyrok, uznając byłego artystę WINNYM wszystkich zarzucanych mu czynów!

Ile lat spędzi w więzieniu R. Kelly?

Ława przysięgłych podjęła decyzję, uznając R. Kelly'ego winnym wykorzystywaniu seksualnemu młodych dziewczyn, w tym nastolatek. Jedna z ofiar muzyka twierdziła, że ten więził ją, głodził i gwałcił. Niedawno wyszło też na jaw, że R. Kelly poślubił Aaliyah, bo bał się, że 15-letnia wschodząca gwiazda zaszła z nim w ciążę.

Sąd uznał, że R. Kelly pozostanie w więzieniu aż do ogłoszenia wyroku, a to nastąpi w maju przyszłego roku. R. Kelly'emu grozi od 10 lat do dożywocia za kratkami!

R. Kelly (pełne nazwisko Robert Sylvester Kelly) pochodzi z Chicago. Był uznanym muzykiem i producentem z wieloma znanymi hitami na koncie. Specjalizował się w tworzeniu piosenek hip-hop i R&B. Jego największy hit "I Believe I Can Fly" z 1996 roku przez długi czas okupował czołówki list przebojów w USA i Europie. Muzyk ma na koncie 12 albumów długogrających. Ostatnią płytę nagrał w 2013 roku.

R. Kelly był już wcześniej oskarżany o wykorzystywanie seksualne nastoletnich dziewczyn, ale w 2008 roku udało mu się uniknąć wyroku.

W 2019 roku wyemitowano mini serial "Surviving R. Kelly", w którym wypowiadają się kobiety oskarżające muzyka o przestępstwa seksualne. Pod presją opinii publicznej wytwórnia zerwała z nim kontrakt, a śledczy ponownie zajęli się jego sprawą.

W lutym 2019 r. R. Kelly został oskarżony o wykorzystywanie seksualne. Kilka miesięcy później muzyka aresztowano m.in. pod zarzutem handlu ludźmi, porwań, pornografii dziecięcej oraz ściągania haraczy.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 24.09.2021
NAJNOWSZE