Qczaj

i

Autor: WBF

Qczaj w "To tylko kilka dni". Tłumaczy, dlaczego wziął udział w kontrowersyjnym show!

2021-05-30 19:54

Program "To tylko kilka dni" wzbudził w Polsce spore kontrowersje jeszcze zanim pojawił się na telewizyjnej antenie. Show, w którym celebryci przez kilka dni opiekują się niepełnosprawnymi, wiele osób uznało za pozbawione dobrego smaku i szukające rozrywki tam, gdzie ludzie naprawdę cierpią. Zupełnie inne spojrzenie na program ma Qczaj, który pojawił się w jednym z odcinków. Jak tłumaczy swój udział?

Są takie programy telewizyjne, które jeszcze przed premierą wzbudzają ożywione dyskusje. Tak jest w przypadku programu To tylko kilka dni, który emitowany jest na antenie TTV. W programie widzimy znanych i lubianych celebrytów, którzy przez tytułowe kilka dni sprawują opiekę nad niepełnosprawnymi uczestnikami - są to osoby z takimi niepełnosprawnościami jak porażenie mózgowe czy amputowana kończyna. Ich codzienność to więc zmaganie się z samym sobą i trudnościami, jakie stają im na drodze.

W ramach show opiekę nad uczestnikami sprawują takie osoby jak Michał Koterski, Qczaj czy Sławomir. Program wzbudził w sieci wiele negatywnych opinii - nie brakowało komentarzy, według których robienie z opieki nad niepełnosprawnymi "zabawy" to duże nadużycie i brak empatii.

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY

Qczaj w To tylko kilka dni

Zupełnie inaczej sprawę widzą jednak uczestnicy programu To tylko kilka dni. Qczaj, który występuje w jednym z odcinków, wytłumaczył swoją decyzję o zaangażowaniu się w show na Instagramie.

„To tylko kilka dni” - program, który jeszcze przed emisją wzbudził sporo emocji. Niektórzy pytali: „dlaczego tam poszedłeś?” „po co?”, „czemu się zgodziłeś?”To ja Ci powiem Skarbeńku...- Bo takim jestem człowiekiem.Idę tam gdzie czuję, że mogę podzielić się z kimś dobrą energią, wpłynąć pozytywnie na czyjeś życie lub po prostu ze zrozumieniem potrzymać za rękę.Moje bohaterki Beatka i Małgosia to silne, zahartowane przez życie kobiety. Dostały od od losu sytuację na którą nie miały wpływu a mimo to każdego dnia wspierają siebie nawzajem! ❤️Chcę byś poznał, poznała tę historię i mam nadzieję, że wniesie coś pozytywnego w Twoje życie tak jak wniosła w moje...

- napisał trener na Instagramie. Jednocześnie Qczaj zaznaczył w jednym z komentarzy, że nie do końca jest przekonany do tytułu programu - w końcu jego bohaterowie z niepełnosprawnościami zmagają się nie tylko przez kilka dni, a przez całe życie.

Odcinek To tylko kilka dni z Qczajem zobaczymy w niedzielny wieczór, o godzinie 22:00 w TTV. A co Wy sądzicie o pomyśle na ten program?