Polsat w piękny sposób pożegnał aktora, który grał Arnolda Boczka w Świecie według Kiepskich!

2020-10-25 12:50 RD
Dariusz Gnatowski nie żyje
Autor: WBF

We wtorek dotarła do nas bardzo smutna informacja. Nie żyje Dariusz Gnatowski. To aktor, który przez kilkadziesiąt lat wcielał się w rolę Arnolda Boczka w kultowym serialu telewizji Polsat, Świat według Kiepskich. Stacja we wzruszających słowach pożegnała aktora. Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

To bardzo smutna informacja. Fani serialu "Świat według Kiepskich" nadal nie mogą w to uwierzyć. Dariusz Gnatowski, który przez ponad 20 lat wcielał się w rolę Arnolda Boczka zmarł. O jego życie walczyli lekarze ze szpitala im. J. Dietla w Krakowie. Niestety, mimo długiej reanimacji nie udało się go uratować. W mediach społecznościowych pojawiały się setki postów, w których internauci żegnają zmarłego artystę. Na taki krok zdecydowała się również telewizja Polsat.

ESKA XD #007

Na instagramowym profilu stacji pojawił się wzruszający wpis dyrektor programowej Polsatu, Niny Terentiew.

Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie …

Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to „Twoja” rola.

Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego.

Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą „Kiepskich” w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI – stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA.

Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało.

NINA TERENTIEW

NAJNOWSZE