Piotr Balicki

i

Autor: Screenshot Instagram/pio_bal Piotr Balicki w poruszającym wyznaniu o walce z rakiem

Piotr Balicki w poruszającym wyznaniu o walce z rakiem. "Boję się, że nie przeżyję do wakacji"

2022-05-17 20:28

Piotr Balicki to między innymi prezenter i animator publiczności, który pracował przy najpopularniejszych programach telewizyjnych w Polsce. W lutym tego roku ujawnił, że wykryto u niego nowotwór. Teraz opowiedział o rokowaniach i okolicznościach, w jakich poznał diagnozę.

Piotr Balicki związany był z takimi programami jak "Taniec z Gwiazdami", "Mali giganci", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i "Mam Talent". To właśnie podczas pracy nad ostatnim z formatów doszło do sytuacji, która skłoniła go do pójścia do lekarza. 

O swojej walce z nowotworem prezenter opowiedział w programie TVN Style "Miasto kobiet". Okazuje się, że rokowania nie są zbyt optymistyczne, a szanse na to, że leczenie, któremu się poddał, okaże się skuteczne, wynosi 30%.

Piotr Balicki w poruszającym wyznaniu o walce z rakiem

W rozmowie z Magdaleną Rogalską i Olgą Legosz Piotr Balicki opowiedział o okolicznościach, w których poznał diagnozę lekarzy. Podczas nagrywania programu "Mam Talent" Marcin Prokop zwrócił mu uwagę, że nie wygląda najlepiej. 33-letni animator zakładał, że to tylko kontuzja, bowiem bolała go ręka. Poszedł na rezonans i niestety okazało się, że domniemana kontuzja w rzeczywistości jest guzem.

Okazało się, że to nie jest kontuzja, że to jest guz. Ten guz trzeba było zdiagnozować czy jest groźny, czy nie groźny. Trzeba było na to poczekać trzy tygodnie - ujawnił Piotr Balicki w "Mieście Kobiet". 

Potem przyszedł czas na biopsję. Pierwsza przeprowadzona została niewłaściwie, a po drugiej wdała się infekcja. Potem okazało się, że Piotr Balicki najprawdopodobniej choruje na czerniaka.

Przyszedł do mnie młody człowiek i pierwsze co powiedział: "Ma pan czerniaka. Nie możemy znaleźć miejsca, nie wiemy gdzie on jest. Prawdopodobnie jest on ukryty wewnątrz pod skórą. Nie jesteśmy panu zidentyfikować tego czerniaka". [...] On na samym początku powiedział mi, że ostatnio miał taki przypadek i nie udało mu się uratować człowieka - dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Marianna Schreiber zareagowała na nazwanie jej męża "c*pą". Co odpowiedziała słynnemu aktorowi?

Piotr Balicki podkreślił, że stara się żyć normalnie i skupia się na pracy. Chce wciąż realizować się przy "Mam Talent", bo kocha ten program, a także spełnić kilka marzeń. Jednym z nich jest podróż do Włoch i nauka gotowania u miejscowych kucharzy. 

33-letni prezenter wyznał jednak, że bywają dni, gdy czuje się gorzej i dopada go zwątpienie. 

Kiedy jest dobrze, nie czuję bólu, energia jest 100%, bo są takie dni, że zapominam, że choruję i włącza się żart. Ale wystarczy, że pojawia się coś, co naturalnie w życiu też masz, bo boli cię ręka, kark, proza życia i to dla mnie ból, który powoduje strach. "Aha, coś się dzieje" - wyznał.

Piotr Balicki podkreślił też, iż ma świadomość powagi sytuacji i tego, że dosłownie wszystko może się wydarzyć, a każdy dzień może być ostatnim. Boję się, że nie przeżyję do wakacji, przyznał. 

ZOBACZ TAKŻE: Karolina z Top Model błaga o pomoc dla chorego brata. "Był kilkukrotnie jedną nogą po drugiej stronie"