Wiosna 2022

i

Autor: pixabay

Pierwszy dzień wiosny 2022. Kiedy przyjdzie wiosna i będzie ciepło?

2022-03-10 0:21

Już teraz natura powoli budzi się do życia, a my zaczynamy wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Najbardziej charakterystyczną oznaką zbliżającej się wiosny są pojawiające się przebiśniegi. Marzec jest miesiącem kiedy temperatura wyraźnie się zmienia. Na koniec miesiąca możemy liczyć na kilkunastostopniowe temperatury. Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Kiedy zacznie robić się ciepło? Sprawdź kiedy przyjdzie wiosna i jakie są prognozy na marzec.

Początek wiosny zaczyna się w drugiej połowie marca. Wtedy widać już pierwsze oznaki wiosny. Przebiśniegi kwitną w ogrodach i powoli zauważyć można pojawiające się w trawie krokusy. Drzewa zaczynają się zielenić, a temperatura wyraźnie zaczyna się podwyższać. Powoli rezygnujemy z czapek i szalików, a zimowe kurtki zastępujemy wiosennymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Silny mróz i ocieplenie. Wiosna 2022 przyjdzie jednak jeszcze w marcu!

Wiosna 2022 – kiedy pierwszy dzień wiosny?

Wiosna kojarzy się z wiosennym przesileniem. Wtedy też pogoda płata nam figle, a my możemy czuć się ospali i bez energii. Zmienia się temperatura, następują wahania ciśnienia i jesteśmy bardziej podatni na infekcje.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest datą stałą. Każdego roku pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Jest to również dzień wagarowicz, a uczniowie tego dnia urywają się z zajęć lekcyjnych.

Wiosna 2022 – kiedy będzie ciepło?

Jedną z pierwszych oznak wiosny jest zmiana temperatury, a znane wszystkim przysłowie „w marcu jak w garncu” idealnie oddaje marcową aurę. W tym miesiącu w nocy możemy spodziewać się przymrozków i chłodnych poranków. Jednak w ciągu dnia temperatura może dochodzić nawet do kilkunastu stopni.

W marcu temperatura powoli zacznie się podwyższać. W weekend 12-13 marca na termometrach zobaczymy od 6 do 8 stopni C.. W następny weekend, 19-20 marca podobnie - 8 stopni. W weekend 26-27 marca pogoda pozytywnie nas zaskoczy, a wiosenna aura zachęci nas do długich spacerów i wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu – temperatura wzrośnie nawet 11 stopni C..

Sonda
Wybierasz na wagary 21 marca?
Benzyna po 10 zł za litr?! Koszmarna prognoza eksperta