Papież polubił na Instagramie zdjęcie pupy tej kobiety. Watykan wszczął śledztwo!

2020-11-20 10:25 kp
Papież Franciszek, Natalia Garibotto
Autor: Rex Features/East News; Instagram/ nataagataa

Tego typu problemów papież Franciszek nie mógł się spodziewać. Po tym, jak jego konto na Instagramie polubiło jedno z roznegliżowanych zdjęć brazylijskiej modelki, w sieci zawrzało. O tym, że papież może być fanem krągłości Natalii Garibotto zaczęły pisać media na całym świecie. W końcu Watykan wziął sprawy w swoje ręce i wszczął śledztwo! Czy Franciszek osobiście polajkował zdjęcie półnagiej pani?

Jako głowa kościoła papież Franciszek na ma swojej głowie dość wiele poważnych spraw. Okazuje się jednak, że nawet on potrzebuje czasem chwili wytchnienia... czyżby więc Franciszek właśnie zrobił najbardziej "wyzwoloną" rzecz w swojej karierze?

Przypomnijmy, że kilka dni temu brazylijska modelka Natalia Garibotto, znana w sieci jako Nata Gata, pochwaliła się publicznie, że jedno z jej roznegliżowanych zdjęć na Instagramie polubił sam... papież Franciszek. Na dowód gwiazdka pokazała filmik, na którym widzimy, że konto rzeczywiście jest tym, które w imieniu papieża jest oficjalnie prowadzone z Watykanu. Zadowolona Natalia opatrzyła swoje odkrycie niewybrednym komentarzem:

Moja mama może nienawidzić fotek mojego tyłka, ale Papież stuka dwukrotnie

- powiedziała, nawiązując do tego, że aby polubić czyjeś zdjęcie na Instagramie, wystarczy stuknąć dwa razy w ekran.

A zdjęcie, którego fanem został papież Franciszek, wygląda tak...

Papież lajkuje nagie panie? Watykan wszczął śledztwo!

Sprawa eskapad papieża Franciszka na konto półnagiej Naty Gaty stała się na tyle głośna, że postanowił zająć się nią Watykan. Jak ogłosiła Katolicka Agencja Informacyjna, Watykan wszczął śledztwo, które ma ustalić, kto obsługiwał konto papieża. Śledczy chcą się też upewnić, że fotka modelki w szkolnym mundurku została już "odlajkowana".

Urzędnik Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej odmówił komentarza na temat wydarzenia. Źródła zbliżone do biura prasowego Watykanu potwierdziły…, że różne konta papieża w mediach społecznościowych są zarządzane przez zespół pracowników i że toczy się wewnętrzne dochodzenie w celu ustalenia, jak doszło do „polubienia” zdjęcia.

- czytamy.

Oczywiście na zamieszaniu wokół zdjęcia najbardziej skorzystała sama Natalia Garibotto, która w ostatnich dniach zanotowała znaczący wzrost liczby obserwujących jej profil na Instagramie...

Dziwicie się, że papież Franciszek - a raczej jego pracownicy - nie oparli się jej urokowi? :)

NAJNOWSZE