Olga Kalicka

i

Autor: AKPA Olga Kalicka cierpi na poważną chorobę układu pokarmowego

Gwiazdy

Olga Kalicka przyznała, że cierpi na poważną chorobę. "Ja tego nie leczę"

2023-08-22 16:24

Olga Kalicka pracuje w teatrze, kończy pracę nad kolejnym projektem filmowym, prowadzi firmę odzieżową, a także zajmuje się swoim kilkuletnim synem. Aktorka ma sporo na głowie, a do tego dochodzi skomplikowana choroba układu pokarmowego. Nieleczona, może prowadzić do wielu zdrowotnych powikłań.

Olga Kalicka to znana polska aktorka, która już jako kilkuletnia dziewczynka zaczęła pracę na teatralnych deskach. Postanowiła również spróbować swoich sił przed kamerami i tak w 2005 roku zagrała epizodyczną rolę w serialu "Niania". Szersze publiczności dała się poznać dzięki "Rodzince.pl", gdzie wcielała się w postać Magdy, dziewczyny, a potem żony serialowego Tomka, granego przez Macieja Musiała. Z tego względu, zrodziły się plotki, jakoby Olgę i Macieja łączyło coś więcej. Ich kres nastał w 2018 roku, gdy aktorka zdradziła, że spotyka się z Cezarym Nowakiem. Para szybko zdecydowała się na powiększenie rodziny i w 2019 roku na świat przyszedł ich syn Aleksy. Między narzeczeństwem nie było jednak kolorowo. Nad ich relacją zebrały się czarne chmury, a Olga pod koniec 2021 roku wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że jej związek z Cezarym należy już do przeszłości.

Julia Wieniawa odpowiedziała Podsiadle! Jest gotowa na zagraniczną karierę

Fani martwią się o stan zdrowia Olgi Kalickiej

Olga Kalicka należy do jednych z bardziej przedsiębiorczych gwiazd polskiego show-biznesu. Oprócz tego, że pracuje w zawodzie, prowadzi również firmę odzieżową. O swoich projektach chętnie opowiada na Instagramie.

Teraz, podczas wakacyjnych wojaży zdecydowała się na Q&A ze swoimi fanami. Jedna z internautek zapytała o chorobę, o której niedawno dowiedziała się aktorka. Mowa o SIBO - chorobie układu pokarmowego. Okazuje się, że Olga do tej pory nie podejmowała żadnych działań w celu zwalczenia jej objawów, jednak ma w planach poddać się leczeniu.

Generalnie od długiego czasu miałam problemy z brzuchem i cokolwiek nie zjadłam to nagle puchłam. W dużej mierze było to połączone ze stresem, więc po wielu miesiącach zrobiłam ten test na sibo i się okazało, że je mam... ale tak szczerze mówiąc to ja tego nie leczę... planuję pojechać na wyjazd oczyszczający wątrobę i wierzę, że to całe sibo zniknie - oznajmiła aktorka.

Olga Kalicka

i

Autor: Screen/Instagram/@olgakalicka Olga Kalicka na Instagramie powiedziała, jak zamierza walczyć z SIBO

SIBO to choroba układy pokarmowego, która polega na gromadzeniu się w jelicie cienkim zbyt dużej ilości bakterii. Do objawów tej choroby należą: ból brzucha, wzdęcia, zaparcia lub biegunka, gazy, uczucie pełności, niedokrwistość. Zespół rozrostu bakteryjnego może prowadzić do zmniejszenia się masy ciała, a wszystko przez utrudnione wchłanianie się substancji odżywczych. Oprócz tego - osłabienie kości, zmiany skórne czy kurza ślepota. Przy tej chorobie ważna jest odpowiednia dieta i leczenie, które niekiedy wymaga przyjmowania antybiotyków.

W polskim show-biznesie jest więcej gwiazd, które przyznały, że cierpią na SIBO - Klaudia el Dursi, Kasia Dziurska, Karolina Gilon czy Agnieszka Wesołowska.