Nicki Minaj wygrywa w sądzie! Nie ukradła piosenki Tracy Chapman, ale to nie koniec sprawy

2020-09-17 20:00 es
Nicki Minaj
Autor: JAPZ, JOGA/Backgrid/East News

Tracy Chapman oskarżyła Nicki Minaj o naruszenie praw autorskich. Raperka oparła swój kawałek Sorry na piosence z 1988 roku, ale Tracy Chapman nie udzieliła jej na to zgody. Ostatecznie kawałek nie trafił na płytę, ale sprawa i tak trafiła do sądu.

W 2018 roku Nicki Minaj wydała płyte Queen. Na krążek miała trafić piosenka Sorry. Raperka stworzyła ją w oparciu o piosenkę Tracy Chapman z 1988 roku Baby Can I Hold You. Autorka oryginalnego hitu nie zgodziła się na użycie go i sprawa trafiła do sądu.

Nicki Minaj nie naruszyła praw autorskich

Nicki Minaj wygrywa w procesie dotyczącym praw autorskich. Tracy Chapman nie wyraziła zgody na użycie piosenki Baby Can I Hold You przez Nicki Minaj w Sorry. Ostatecznie utwór nie trafił na płytę.

Hotplota.pl: Koniec Kardashianów; Jennifer Aniston zmuszona do odchudzania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Teraz sędzie ogłosił, że Nicki Minaj nie naruszyła praw autorskich Tracy Chapman. Jej inspiracja w sorry stanowi „dozwolony użytek”.

Chociaż Nicki Minaj usunęła utwór ze swojego albumu Queen z 2018 roku, kopia niewydanego kawałka trafiła do DJ Flexa. Ten grał go na antenie w Nowym Jorku. Sędzia orzekł, że spór o to, czy Nicki Minaj dostarczyła muzykę DJ Flexowi, będzie musiał zostać rozstrzygnięty przez jury.

NAJNOWSZE