Nergal pokazał zdjęcie z czasów nowotworu. Bez włosów i brwi jest nie do poznania

2022-08-19 13:05 Joanna Dembek
Nergal
Autor: AKPA Nergal pokazał zdjęcie z czasów walki z rakiem

Minęło 12 lat od kiedy Nergal dowiedział się swojej chorobie. Kontrowersyjny muzyk grupy Behemoth dopiero teraz zdecydował się pokazał w sieci zdjęcia z czasów walki z białaczką. Jest nie do poznania, choroba wówczas bardzo go zmieniła - Nergal po chemioterapii stracił włosy i brwi.

Adam Darski, znany jako Nergal to członek kontrowersyjnej grupy muzycznej Behemoth, znanej również poza granicami naszego kraju. Zespół działa od 1991 roku, a poprzez swoją muzykę i teksty stara się sprzeciwiać tradycyjnym chrześcijańskim wartościom i nakładania słuchaczy do krytycznego myślenia na temat religii. Nergal nie raz odpowiadał przed sądem za obrazę uczuć religijnych, a nawet znieważenie godła polskiego. Na scenie zdarzyło mu się podrzeć Biblię, czy promować trasę koncertową "Rzeczpospolita Niewierna", tworem graficznym, który przedstawiał białego orła bez korony oplecionego wężami, czaszkami oraz odwróconym krzyżem. W mediach głośno zrobiło się o Darskim w momencie kiedy zaczął spotykać się z Dodą - gwiazdą muzyki popularnej. Para zaręczyła się, a jakiś czas później Nergal trafił do szpitala.

Nergal po latach dzieli się niepublikowanym wcześniej zdjęciem z czasów zaciętej walki o zdrowie

Podczas badań lekarskich na oddziale hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Nergal dowiedział się o białaczce, zwaną także leukemią. Jest grupa chorób nowotworowych krwi, która upośledza działanie układu krwionośnego. Muzyk rozpoczął wówczas wieloetapowe leczenie. Korzystał z chemioterapii, która pozbawiła go włosów i brwi, jednak terapia przyniosła zadowalające efekty, a Darski po miesiącach ciężkiej walki z nowotworem, wrócił do pełni zdrowia.

Po 12 latach od diagnozy, Adam Darski podzielił się z fanami zdjęciem z czasów walki o zdrowie i napisał kilka słów o zamierzchłych czasach.

Powiew przeszłości. 2010 rok czy jakoś tak. Pomiędzy sesjami chemioterapii. Bez włosów, bez brwi. Dodatkowe dziesięć kilogramów. I wciąż się uśmiecham - czytamy na jego instagramowym profilu.

Artysta na zdjęciu jest nie poznania. Brak włosów i brwi oraz 10 kilogramów wagi na minusie spowodowały, ze prawie nie przypominał siebie, takiego jakiego znamy go z czasów przed i po chorobie.

Doda oszukana przez ekipę i fanów. Mocno ją zawiedli!
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE