Michał Sieczkowski dokonał coming out 'u po swoim ślubie

i

Autor: Akpa Michał Sieczkowski dokonał coming out'u po swoim ślubie

Gwiazdy

Najpierw żona i dziecko, potem chłopak. Coming out gwiazdy "Plebanii" wywołał szok! Co dziś robi Michał Sieczkowski?

2024-07-10 14:40

Życie plecie najróżniejsze scenariusze, a przekonać się o tym mógł sam Michał Sieczkowski oraz jego najbliżsi. Aktor "Plebanii" na krótko po swoim ślubie podjął decyzję, która odmieniła jego życie na zawsze. Jednak dopiero teraz Sieczkowski żyje w zgodzie ze sobą i światem, a do tego u boku osoby, którą naprawdę kocha.

Urodził się 26 kwietnia 1978 roku w Łodzi. Zagrał w takich klasykach jak Zemsta, Janosik. Prawdziwa historia czy Chopin. Pragnienie miłości, ale Polacy kojarzyć go mogą przede wszystkim z odcinków serialowej Plebanii. Był również asystentem Andrzeja Seweryna czy Krystiana Lupy, później sam został reżyserem. Jednak cały jego ówczesny dorobek oraz doświadczenie na planie zarazem przed, jak i za kamerą, przestało mieć znaczenie w obliczu tego, co miało wydarzyć się w 2009 roku.

Coming out po ślubie, czyli przypadek Michała Sieczkowskiego

Już w wieku 15. lat wyjawił swój sekret rodzicom, za co został zaprowadzony do psychologa. Nie inaczej miało się to w przypadku znajomych, gdzie liczył na wsparcie i zrozumienie. Nikt jednak nie podzielał entuzjazmu Michała - wszyscy zdawali sobie sprawę z realiów tamtych czasów. Sam swojej orientacji był świadomy już w wieku dwunastu lat, jak przyznaje na łamach Repliki.

Mimo wszystko Michał pobrał się z kobietą, z którą ma dziecko, a niedługo po tym wyjawił światu swój homoseksualizm. Jednak, jak mówił w wywiadzie dla Repliki, małżeństwo nastąpiło po okresie bycia otwartym gejem. Rozstali się jednak w zgodzie, co Michał wielokrotnie podkreśla. Kobieta przede wszystkim chciała skupić się na dobru dziecka, była wyrozumiała i bardzo racjonalna.

Teraz Sieczkowski mieszka w sąsiednim kraju wraz ze swoim czeskim partnerem, reżyserem Lukášem Trpišovským. I choć Michał zniknął z polskiej sceny, wspólnie z chłopakiem wystawili we Wrocławiu przedstawienie na podstawie baśni Andersena. Sieczkowski zajmuje się przekładaniem scenariuszy z czeskiego na polski i wciąż jest wierny sztuce.

Obsada serialu Plebania po latach. Tych aktorów na pewno byście już nie poznali!