Oto Miss Universe 2020! Andrea Meza została najpiękniejszą kobietą świata

2021-05-17 11:41

W Hollywood wybrano po raz 69. Miss Universe. Gala, która miała mieć miejsce w ubiegłym roku, została przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa, tak więc nowo wybrana najpiękniejsza kobieta świata nosi tytuł Miss Universe 2020. Tytuł ten przypadł tym razem Andrei Mezie z Meksyku. Zobaczcie, jak wygląda nowa Miss Universe i sprawdźcie, jak poradziła sobie Polka.

Fani wyborów Miss Universe musieli tym razem wyjątkowo długo czekać na wyłonienie nowej, najpiękniejszej kobiety we wszechświecie. Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiała w ubiegłym roku organizację wszelkich tego typu wydarzeń, zatem twórcy zdecydowali przenieść imprezę na ten rok. W weekend w Hollywood wybrano więc Miss Universe 2020, a została nią 26-letnia Andrea Meza z Meksyku.

Wybory Miss Universe 2020 odbyły się w Seminole Hard Rock Hotel and Casino w Hollywood. Prowadzącymi galę zostali Mario Lopez i Olivia Culpo, która nosiła zwyciężyła konkurs w 2012 roku. Imprezę uświetnił występ Luisa Fonsi, choć oczywiście wzrok wszystkich był skupiony wyłącznie na kandydatkach do tytułu najpiękniejszej.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Andrea Meza nową Miss Universe

Do walku o tytuł Miss Universe 2020 stanęły 74 piękności z całego świata. Zwyciężyła Andrea Meza z Meksyku - modelka i makijażystka z dyplomem z inżynierii oprogramowania. Nowa miss jest też zaangażowaną aktywistką na rzecz praw kobiet. 

Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana spośród 73 innych niesamowitych kobiet, z którymi stałam dziś wieczorem. Noszenie korony Miss Universe to spełnienie marzeń i mam nadzieję, że będę służyć światu poprzez moje działania na rzecz równości w nadchodzącym roku i później.

A oto Miss Universe 2021 - Andrea Meza!

- wyznała Miss Universe 2020 już po zwycięstwie. Podczas swojego finałowego wystąpienia Andrea Meza skupiła się natomiast na standardach piękna.

Żyjemy w społeczeństwie, które coraz bardziej jest bardziej niż zaawansowane, a wraz z rozwojem społeczeństwa, posuwamy się naprzód w zakresie stereotypów. W dzisiejszych czasach piękno to nie tylko sposób, w jaki wyglądamy. Dla mnie piękno promieniuje nie tylko w naszym duchu, ale także w naszych sercach i sposobie, w jaki się zachowujemy. Nigdy nie pozwól, aby ktoś ci powiedział, że nie jesteś wartościowy.

- mówiła ze sceny.

pierwszą wicemiss została Julia Gama z Brazylii, a drugą wicemiss - Janick Maceta Del Castillo z Peru. Polskę reprezentowała Natalia Piguła. Polce nie udało się jednak trafić do grona 21 miss, które w finale walczyły bezpośrednio o zwycięstwo.