Miley Cyrus ośmieszyła gejów? Gwiazda odpowiada na krytykę!

2019-10-22 16:00 mw
Miley Cyrus
Autor: Ethan Miller/Getty AFP/East News

Czy Miley Cyrus ośmieszyła gejów? Zdaniem wielu fanów gwiazdy, jej wypowiedź o "zostawaniu lesbijką" to utrwalanie stereotypów, a niektórzy twierdzą nawet, że wyśmiewanie się ze społeczności LGBTQ. Dla Miley Cyrus, która otwarcie przyznaje, że jest biseksualna, takie słowa są wyjątkowo bolesne, dlatego artystka postanowiła wyjaśnić, co dokładnie miała na myśli.

Miley Cyrus znów naraziła się fanom - w dodatku tym razem dotyczy to społeczności, którą na co dzień artystka stara się mocno wspierać i z którą się identyfikuje, czyli środowiska LGBT+. Chodzi o słynną już wypowiedź z filmiku, który Miley Cyrus nagrała wspólnie z nowym chłopakiem, Codym Simpsonem.

Przypomnijmy - w wideo, które pojawiło się na Instagram Story, Miley Cyrus w niecenzuralnych słowach odniosła się do swojego byłego męża, Liama Hemswortha. Piosenkarka niemal wprost nazwała swojego ex "fi*tem", a następnie stwierdziła, że przez niego myślała, że "musi zostać lesbijką".

MILEY CYRUS TŁUMACZY SIĘ ZE SŁÓW O BYCIU GEJEM

Za swoje stwierdzenie z filmiku piosenkarce nieźle się oberwało w komentarzach. Fani zarzucili jej, że jest nieszczera, bo z jednej strony staje po stronie środowisk LGBT+, a z drugiej strony powiela potoczne przekonanie, że "gejem się zostaje".

Po fali krytyki Miley zabrała głos i wytłumaczyła, co miała na myśli.

MIley Cyrus
Autor: Invision/Invision/East News

Nawijałam o nieudacznikach, ale wyjaśnijmy to sobie: NIE WYBIERA SIĘ swojej seksualności. Jesteś tym, kim się urodziłeś. Zawsze moim priorytetem była obrona środowiska LGBTQ, którego jestem częścią

- napisała Miley Cyrus na Instagramie.

Miley Cyrus o byciu gejem
Autor: instagram.com / Miley Cyrus

Miley Cyrus i Liam Hemsworth poznali się w 2008 roku na planie filmu The Last Song. W trakcie wspólnej pracy zaczęli się umawiać i z czasem stali się sobie bliscy.

Publicznie zadebiutowali jako para dopiero w 2010 roku, na premierze swojego filmu. Wkrótce potem zerwali, by znów zostać parą po zaledwie kilku miesiącach.

Takich rozstań i powrotów Miley i Liam zaliczyli znacznie więcej, ale - jak powiedziała kiedyś aktorka - za każdym razem ich związek stawał się silniejszy.

Wielka zmiana nastąpiła pod koniec 2018 roku, kiedy to niespodziewanie Miley Cyrus i Liam Hemsworth wzięli ślub. Wydawało się, że zacementowali związek już na zawsze... okazało się jednak, że sielanka trwała zaledwie kilka miesięcy.

NAJNOWSZE