Meghan Markle i książę Harry jednak stracą tytuły? Tym znów rozwścieczyli monarchię

2020-09-28 13:22 kp
Meghan Markle i książę Harry
Autor: SplashNews.com/East News

Po kilku miesiącach napięcia związanego z ostatecznym kształtem Megxitu wydawało się, że pożegnanie się Meghan Markle i księcia Harry'ego z monarchią w końcu przestało być kwestą sporną w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wątpliwości znów jednak wrócili - po ostatnich występach Sussexów Pałac poważnie rozważa, czy ostatecznie nie odebrać im książęcych tytułów!

Meghan Markle i książę Harry odchodzili z brytyjskiej monarchii w poszukiwaniu samodzielności i życia z dala od mediów. I podczas gdy to pierwsze założenie udaje im się realizować, o tyle cichy i dyskretny żywot zdecydowanie nie leży w ich charakterze. Meghan Markle od początku nie ukrywała zresztą, że już za oceanem chce zaangażować się w ważne kwestie społeczne i polityczne.

Działalność społeczna na stałe wpisana jest w zajęcia członków brytyjskiej monarchii, zatem nikogo nie dziwi, że nawet teraz księżna angażuje się w pomoc potrzebującym i apeluje o to do innych wpływowych osób. Komentowanie kwestii polityki to już zupełnie inna rzecz - najbardziej niepożądana wśród członków rodziny królewskiej...

Meghan Markle i książę Harry stracą tytuły?

Po tym, jak w ostatnim wywiadzie Meghan Markle i książę Harry gorąco namawiali Amerykanów do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi, na brytyjskim dworze królewskim zawrzało. Neutralność polityczna to bowiem najważniejsza zasada tam panująca - doradcy królowej już dziś głowią się, jak monarchini przyjmie u siebie podczas ewentualnej wizyty Donalda Trumpa, przeciwko któremu jej wnuk opowiadał się publicznie.

>> Donald Trump wbija szpilę Meghan Markle! "Harry będzie potrzebował szczęścia"

ESKA XD #003

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak donoszą media, po ostatnich wypowiedziach Sussexów członkowie monarchii czują, że para złamała zasady umowy, jaką zawarła z dworem podczas Megxitu. Czy Meghan Markle i księcia Harry'ego spotka kara? Wśród rozważanych opcji jest nawet całkowite odebranie parze tytułów - obecnie, mimo odejścia z monarchii Meghan i Harry wciąż tytułują się jako księżna i książę, choć nie mogą używać słowa "royal" na potrzeby swoich projektów.

Obecnie panuje pogląd, że nie można tego zrobić Harry'emu. Nawet Edward VIII zachował swój tytuł, kiedy abdykował… ale istnieje mocny pogląd, że rodzina naprawdę powinna bardziej zdystansować się od Meghan i Harry'ego.

- zdradza źródło w brytyjskiej monarchii.

Warto dodać, że Pałac Buckingham zdążył wydać już oświadczenie, w którym przypomniał, że opinie wydawane przez księcia Harry'ego są wyłącznie jego prywatnymi opiniami.

Spodziewaliście się, że monarchia i książę Harry aż tak bardzo się od siebie odsuną?

NAJNOWSZE