Mecz Niemcy Węgry: Tęcza na trybunach i Manuel Neuer z opaską? Jest afera!

2021-06-23 11:52 mm
Euro 2020 - Niemcy, Manuel Neuer z tęczową opaską
Autor: PHILIPP GUELLAND/AFP/East News

W tle zbliżającego się meczu EURO 2020 Niemcy-Węgry rozgrywa się bój o tęczę! Władze Monachium, gdzie w środę 23 czerwca odbędzie się ostatni grupowy mecz Niemców i Węgrów, chciały, żeby tamtejszy stadion został podświetlony na tęczowo. Jednocześnie bramkarz reprezentacji Niemiec od dawna nosi na ramieniu tęczową opaskę. Chodzi oczywiście o wsparcie dla osób LGBTQ+, a to nie wszystkim się podoba. Jak zakończy się walka o tęczę na EURO 2020?

W środę 23.06.2021 na stadionie w Monachium odbędzie się mecz Niemcy-Węgry. Im bliżej tego spotkania, tym większe emocje - i to nie tylko sportowe. W tle przygotowań do ostatniego meczu grupowego Niemców i Węgrów rozgrywa się walka o tęczę!

Nie dla tęczowego stadionu. Kibice wniosą tęczowe flagi?

Władze Bawarii i Monachium chciały, aby podczas środowego meczu Niemcy-Węgry stadion EURO 2020 został podświetlony w kolorach tęczy. Miał to być wyraźny znak sprzeciwu przeciwko homofobicznej polityce rządu Węgier i premiera tego kraju, Viktora Orbana. Na Węgrzech uchwalono niedawno prawo m.in. zakazujące występów osób LGBTQ+ w telewizji.

Burmistrz Monachium Dieter Reiter chciał podkreślić solidarność Niemców z prześladowanymi na Węgrzech osobami LGBT. Poprosił też kibiców, aby na środowy mecz przynieśli ze sobą tęczowe flagi. Niewykluczone, że tych ostatnich zobaczymy na trybunach całkiem sporo, na znak protestu przeciwko decyzji UEFA, która nie zgodziła się na podświetlenie stadionu w kolorach tęczy.

Manuel Neuer z tęczową opaską

Swoją solidarność z osobami LGBT od dawna demonstruje bramkarz reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer. Golkiper naszych zachodnich sąsiadów występuje na EURO 2020 z tęczową opaską na ramieniu.

Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?

Po ostatnich występach Manuela Neuera z tęczową opaską do UEFA i niemieckiej federacji wpłynęły protesty. Jej władze orzekły, że bramkarz reprezentacji Niemiec nie zostanie ukarany. Jego tęczowa opaska została uznana za symbol różnorodności noszony w słusznym celu.

Mecz Niemcy-Węgry rozegrany zostanie w środę 23.06.2021 o godzinie 21:00. Równolegle odbędzie się też drugie spotkanie w grupie "F" - mecz Portugalia-Francja.

Przed ostatnią kolejką spotkań tej fazy w grupie "F" prowadzi Francja (4 punkty), przed Niemcami i Portugalią (po 3 punkty) oraz ostatnimi Węgrami (1 punkt).

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW
NAJNOWSZE