Matt Damon wywołał skandal. Używał obraźliwego dla homoseksualistów określenia

2021-08-02 16:03 es
Matt Damon
Autor: Jackie Brown / SplashNews.com/East News

Zupełnie niechcący Matt Damon rozpętał dramę. W trakcie promocji nowego filmu ze swoim udziałem niespodziewanie pochwalił się, że dopiero niedawno przestał używać określenia bardzo obraźliwego dla homoseksualistów. Fakt, że zaprzestał tak późno, wywołał oburzenie w branży.

Za oceanem poprawność polityczna i nieużywanie krzywdzącego języka jest w zasadzie standardem. Kiedy ktoś publicznie obraza mniejszości etniczne czy seksualne musi się liczyć z krytyką. A jednak Matt Damon jest tym wyraźnie zaskoczony.

Aktor jest właśnie w trakcie promocji nowego filmu ze swoim udziałem. Reklamując Stillwater, Matt Damon udziela niezliczonych wywiadów. W jednym z nich popełnił gafę.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Matt Damon używał obraźliwego języka

Zupełnie niespodziewanie temat wywiadu zszedł na język. Okazuje się, że Matt Damon do niedawna bez problemu używał określenia f****t, które jest bardzo obraźliwe dla homoseksualistów.

Kiedy kilka miesięcy temu użył tego słowa w obecności swoich dzieci, jedna z córek zainterweniowała.

Napisała bardzo długi, piękny traktat o tym, jak to słowo jest niebezpieczne. Powiedziałem: "Wycofuję słowo na "f"!" Zrozumiałem.

Mówił Matt Damon.

I chociaż oczywiście - lepiej późno, niż wcale - to branża nie jest zadowolona, że aktor dopiero teraz zrozumiał swój błąd.

- Chcę wiedzieć, jakim słowem Matt Damon zastąpił „f****t”

- Wyobraź sobie ten nagłówek o jakimkolwiek innym obraźliwym etnicznie, rasowa, religijnie itp. oszczerstwie używanym w 2021 roku. Ale nadal możesz być homofobem w tej branży fałszywych przebudzonych. SZCZĘŚLIWEJ DUMY!!!

Napisał komik Billy Eichner, który również jest gejem.

- Czy celebryci nie zdają sobie sprawy, że nie są prawnie zobowiązani do rozmawiania z prasą?

Dodał dziennikarz filmowy, Jordan Hoffman.

Waszym zdaniem Matt Damon nie powinien się przyznawać do używania takich słów?

Zobacz też:

NAJNOWSZE