Mata - Patointeligencja. Syn znanego profesora robi rapy, "bo miał dość"?

2019-12-13 11:37 mw
Mata - screen z teledysku Patointeligencja
Autor: youtube.com

Kim jest Mata? Czy to prawda, że autor kawałka "Patointeligencja" jest synem znanego profesora? Co Mata mówi o swoim życiu i dlaczego "robi rapy"? Zobacz, co wiadomo o młodym raperze, którego najnowszy utwór "Patointeligencja" rozgrzewa do czerwoności licznik odtworzeń na YouTube.

Kim jest Mata? Skąd pochodzi raper, na którego debiutancki album "100 dni do matury" czekają tysiące fanów hip-hopu?

11 grudnia w serwisie YouTube swoją premierę miał kolejny teledysk Maty. Utwór "Patointeligencja" szybko okrzyknięty został manifestem, w którym młody raper opisuje życie i problemy młodzieży z tzw. dobrych domów.

Kawałek "Patointeligencja" to jednocześnie singiel zapowiadający płytę "100 dni do matury", który ma się ukazać 17 stycznia 2020 roku.

Co wiemy o jego autorze?

KIM JEST MATA?

Jednego możemy być pewni już dziś - autor kawałka "Patointeligencja" sporo namiesza w polskim rapie. Mata jeszcze wyraźniej, niż Taco Hemingway czy Quebonafide, zrywa ze stereotypem polskiego rapera - wyrzutka, wychowującego się na brudnych polskich podwórkach. "Patointeligencja", o której rapuje Mata, to jego ziomkowie - wychowankowie katolickich przedszkoli i prywatnych szkół, mieszkający na strzeżonych osiedlach, dzieci bogatych i dobrze usytuowanych rodziców.

Wiele wskazuje na to, że ojcem Maty jest znany profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Matczak. To właśnie wymyślił synowi jego obecny pseudonim artystyczny! Mata mówi o tym w kawałku "Biblioteka Trap": "ksywę wymyślił mój papa na wakacjach w 2012".

O tym, że tata Maty wykłada na uniwersytecie, raper sam przyznał podczas niedawnego wywiadu dla CGM.pl. Podczas tej rozmowy Mata zdradził też, że to właśnie ojciec pomagał mu w realizacji kawałka "Klubowe".

"Przyszedłem z tatą. Mieliśmy w szkole dzień galowy, więc ja byłem w garniturze, mój tata pracuje w korporacji, więc też był w garniturze. Podjechaliśmy pod studio, weszliśmy jak faceci w czerni" - wspomina Mata.

Mata
Autor: youtube.com

Jak ojciec Maty ocenia twórczość syna? Teksty młodego rapera mogą wzbudzać wiele kontrowersji i jak sam przyznaje Michał, są często bardzo wulgarne. Mogłoby się wydawać, że przekleństwa i szokujące często fakty na temat prawdziwego życia młodzieży z tzw. dobrych domów nie spodobają się profesorowi prawa.

>> Rodzina Juice Wrld wydała oświadczenie! Ostrzega przed uzależnieniem

Wygląda jednak na to, że tata Maty nie tylko nie ma nic przeciwko jego twórczości, ale też mocno wspiera syna. Mata miał usłyszeć od ojca, że musi zdać maturę, a potem może sobie "robić rapy".

Oczywiście Michał robił je już wcześniej, o czym sam wspomina kilka razy w swoich kawałkach. "Zacząłem tu robić te rapy, bo ziomy nie miały co słuchać do skręta" - nawija Mata w utworze "Biblioteka Trap", albo:

"Zacząłem tu robić te rapy, bo miałem już dość tego piękna i ciepła / A nigdy nie chciałem być biały i zawsze tu chciałem być gangsta" - to fragment tekstu nowego singla Maty "Patointeligencja".

Mata
Autor: youtube.com
NAJNOWSZE