Eurowizja 2024

Luna ogłosiła to tuż przed Eurowizją! Zaśpiewa po francusku!

2024-04-24 10:02

Wielkie święto muzyki, czyli 68. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze koncerty w ramach półfinału odbędą się już 7 maja. To właśnie wtedy na estradzie po raz pierwszy zaprezentuje się Luna z utworem "The Tower". Na Instagramie wokalistki mogliśmy zobaczyć przedsmak tego, co nas czeka. Niespodziewanie Luna zaśpiewa po francusku!

Luna, Czyli Aleksandra Katarzyna Wielgomas została wybrana na reprezentantkę Polski podczas tegorocznego Konkursu Eurowizji podczas wewnętrznych preselekcji przez pięcioosobowe jury w skład, którego weszli: Michał Hanczak – dziennikarz muzyczny Radia Eska, Kasia Moś – wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017, Łukasz Pieter – Dyrektor Muzyczny Radia ZET, Konrad Szczęsny – dziennikarz serwisu viva.pl, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska oraz Piotr Klatt – zastępca dyr. Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP. Młoda wokalistka wygrała dosłownie o włos z utytułowaną Justyną Steczkowską, która zajęła drugie miejsce.

Luna interesuje się astrologią. Zapytała gwiazdy o wynik konkursu Eurowizji?

Luna musiała zmierzyć się z hejtem

Wybranie młodej i niedoświadczonej Luny na reprezentantkę Polski podczas konkursu w Szwecji wywołało wielkie poruszenie. Nie wszyscy zgadzali się z decyzją, która została podjęta "za zamkniętymi drzwiami". Przykrych słów nie szczędzili artystce nie tylko fani Eurowizji, ale również koledzy z branży. Luna jednak zdawała sobie nic z tego nie robić i postanowiła skupić się na przygotowaniach do konkursu, w ramach których wystąpiła na kilku koncertach Eurovision pre-parties. Niestety jej dwa ostatnie występy w Barcelonie i Londynie zostały bardzo mocno skrytykowane przez słuchaczy, którzy zaczęli wróżyć Polsce sromotną porażkę podczas konkursu, a nawet znaną trenerkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską.

Luna zaśpiewa po francusku!

Management artystki natychmiast poinformował, iż była to jedynie chwilowa niedyspozycja piosenkarki, spowodowana chorobą, a Luna po tym, jak doszła do siebie, zaczęła dopieszczać swoje eurowizyjne show. Na swoim profilu na Instagramie wokalistka dodała właśnie wideo, na którym słyszymy ją śpiewającą... po francusku!Na szczęście jest to jedynie zapowiedź jej coveru piosenki "Mon amour", którą podczas tegorocznej Eurowizji zaśpiewa reprezentujący Francję Slimane.

this Wednesday - my cover of @slimane’s Eurovision song „Mon amour”🇫🇷✨ I hope you guys will enjoy this, stay tuned🤍 (w tę środę, mój cover eurowizyjnej piosenki Slimane "Mon amour". Mam nadzieję, że wam się spodoba, czekajcie na więcej informacji) - napisała wokalistka.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy zachwyconych fanów, którzy już nie mogą się doczekać, aby usłyszeć kawałek francuskiego artysty w wykonaniu Luny. Jesteście ciekawi efektu jej pracy?