Elżbieta Zapendowska

i

Autor: AKPA Elżbieta Zapendowska dosadnie o umiejętnościach Luny

Eurowizja 2024

Elżbieta Zapendowska obejrzała ostatni występ Luny. Dosadnie skomentowała jej umiejętności

2024-04-09 20:59

68. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna miesiąc w szwedzkim Malmö odbędzie się pierwszy półfinał, w którym wystąpi reprezentująca Polskę Luna. Obecnie artystka skupia się na przygotowaniach do show, w ramach których dała kilka koncertów, prezentując utwór "The Tower". W sieci pojawiło się sporo komentarzy, które nie są dla wokalistki zbyt pochlebne. Na temat jej ostatniego występu w Londynie wypowiedziała się także Elżbieta Zapendowska.

Występy Luny, podczas eurowizyjnych pre-party, od początku wzbudzały wiele emocji. Dla uczestników są to mini próby generalne przed wielkim dniem. "The Tower" wybrzmi już za niespełna miesiąc podczas pierwszego półfinału, który odbędzie się 7 maja. Aleksandra Katarzyna Wielgomas o udział w wielkim finale, który będzie miał miejsce w sobotę 11 maja, powalczy z reprezentantami Chorwacji, Cypru, Irlandii, Litwy, Serbii, Ukrainy, Australii, Finlandii, Azerbejdżanu, Islandii, Luksemburga, Mołdawii, Portugalii oraz Słowenii.

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Ostatnie koncerty młodej wokalistki, która w walce o występ na Eurowizji pokonała w preselekcjach takie gwiazdy polskiej muzyki, jak Justyna Steczkowska, Natasza Urbańska, czy Krystyna Prońko zasiały wśród jej fanów ziarno niepokoju. Według internautów Luna nie prezentowała się podczas swoich koncertów najlepiej.

Elżbieta Zapendowska gorzko o występie Luny

Zwłaszcza ostatni występ piosenkarki, który odbył się w Londynie, spotkał się ze sporą krytyką internautów. Okazało się, że wokalna niedyspozycja piosenkarki była spowodowana chorobą. Nieco innego zdania jest natomiast znana trenerka emisji głosu - Elżbieta Zapendowska, która obejrzała koncert. W rozmowie z Onetem w gorzkich słowach podsumowała nie tylko ostatni występ artystki, ale również jej umiejętności wokalne i samą piosenkę.

Ta piosenka arcydziełem na pewno nie jest. To taki lekki przebój. Natomiast należy podkreślić, że wykonanie jest naprawdę słabe i amatorskie - powiedziała Zapendowska.

Nie przemawia do niej także usprawiedliwienie, że w dniu londyńskiego koncertu Luna była w gorszej dyspozycji z powodu złego samopoczucia, co odbiło się na jakości wykonania "The Tower".

Oczywiście wtedy wokalistka mogła być w gorszej kondycji, ale nie ma możliwości, by to wpłynęło na intonację. Myślę sobie, że tutaj w grę nie wchodziła choroba, ale jednak brak zdolności wokalnych - podsumowała trenerka od emisji głosu.